Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? BGE vagy BCE?

Melyik a jobb? BGE vagy BCE?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne volt egyetemisták,illetve munkáltatók véleménye azzal kapcsolatban,hogy melyik egyetem milyen pozitív,negatív aspektussal rendelkezik/milyen a külső megítélése. Éppen jelentkezés előtt állok,és a BGE barátságosabbnak,gyakorlatiasabbnak tűnik, de félek,hogy munkáltatók körében kevésbé preferált. Mi a véleményetek erről?

2016. febr. 15. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen mindegy.
2016. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy teljesen mindegy lenne,de azért köszönöm a hatalmas erőfeszítést :)
2016. febr. 15. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Egy átlagos állásinterjún talán egy kicsit jobban mutat a BCE, viszont ott, ahol tudják, hogy mi fán terem a diploma, gyakorlatilag irreleváns. Úgyis az fog végül számítani, amit az interjún ill. az első hónapokban látnak, nem a papírjaid. Oktatás szintjén talán többet ad a Corvinus, de amire ténylegesen szükséged lesz a munkád során, úgysem az egyetemen tanulod meg. Esetleg egy erősebb kapcsolatrendszer kialakításának lehetősége miatt mondanám a BCE-t ténylegesen jobbnak.
2016. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Erőfeszítés...


Képzeld el, teljesen mindegy. Nem az alapján fognak felvenni, hogy hol végeztél, hanem egyetem mellett miket tudtál még letenni az asztalra, milyen képességeid vannak, és mennyire vagy jó munkaerő. Esetleg még tesztet is fognak íratni veled.


Pl. ahová a GTK-sok nagy része megy dolgozni: adó, számviteli tanácsadó cégek: EY, PWC, Deloitte, KPMG, ezek mind multi cégek.


Lesz*rjk, hogy honnan van a diplomád, több mint 4 körös kiválasztási rendszer van, ahol nézik a logikai megoldókéségtől kezdve a szakmai szintedet, a nyelvtudásodat, azt hogy hogyan reagálsz helyzetekre, mindent.


Egyszóval tök mind1.


Tedd a BCE-t az első helyre, mert mindenki a BCE-re veri manapság, ha meg nem vesznek fel, akkor meg ott a BGE, ami ugyanolyan.


A BCE legfeljebb annyiból jobb, hogy:

1. belvárosban van az egyetem

2. egész fsza diákszervezetek vannak ott


Mondjuk a 2. pont a BGE-re is igaz szóval tényleg tök mind1.


Ha mondjuk fizetnem kellene a tanulmányaimért, nem fizetnék azért +100-150ezerrel többet, azért mert "Corvinus".

2016. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Én mivel tanultam mindkét helyen, minden szempontot biztosan nem írok le most sem, de ami nekem fontosabb, hogy a BCE-n alapvetően is hallgatóbarátibb az oktatói kar. A HVG diplomarangsor mivel meghatározott szempontok alapján veszi figyelembe, hogy hol vannak a legjobb oktatók így nem egészen mérvadó, de nekem pl. fontos volt, hogy az oktatók elismertek legyenek és biztosak abban amit egy szemináriumon elmondanak. A BGE pedig szintén erős gazdasági vonalat ad a végzetteknek, de mivel oly sok embert felvesznek akinek ilyen 280-350 közötti pontja van, már meglátszik, hogy a hallgatók más értelmi/érték szinten mozognak. Corvinuson a lányok pl, szívesen tanulnak könyvtárba járnak [ellentétben azzal, hogy r.bancoknak gondolják őket, vagy lustáknak] BGE-n pedig sokan nem is szeretnek bejárni engem ez nagyon demotivált (és főként ez). BCE-t pedig szeretik akik odajárnak.

A diploma értékéről nem akarok vitatkozni, a BGE is ér annyit. De a fent leírtak alapján BCE-t javaslom, BGE-hez képest feleannyi embert vesznek fel, igazából nem is csodálom ha az oktatók másképp állnak 600 turizmus szakos hallgatóhoz egy évfolyamon, vagy 100-hoz.

2016. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egyszer módosíthatsz a sorrenden a dokumentumpótlás idején úgyhogy ha nem "fogysz ki" a helyből jelöld mindkettőt.
2016. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!