Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes lesz-e így a felvétel...

Érvényes lesz-e így a felvételi jelentkezésem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem töltöttem fel az e-felvi rendszerbe a középiskolai, valamint az érettségi eredményeimet, valamint az egyik korábbi felsőfokú képzettségeim adatait február 15.-ig, később ezt megtehetem-e?


Nem idén érettségizem, -nyilván aki idén fog az később tudja csak feltölteni- de én is felvihetem-e később az adatokat?


Jelenleg ezek a menüpontok inaktívak az oldalon tehát nem szerkeszthetők.


Azt az információt kaptam az e-felvi rendszerben, hogy a hitelesítéshez szükséges/elégséges adatokat megadtam, (személyes adatok, középiskola adatai, egy jelentkezési hely, korábbi felsőfokú tanulmányokból az egyik), de mivel a fentebb felsorolt részek kimaradtak, nem tudom hogy érvényes lesz-e a jelentkezésem?



Válaszokat előre is köszönöm.


Üdvözlettel



2016. febr. 16. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Én is úgy felvételizek, hogy már 2 éve leérettségiztem, és ki volt írva az efelvételi rendszerébe, hogy aki korábban érettségizett, annak kötelező az összes dokumentumot feltölteni a rendszerbe hétfőig. Ha ezt nem tetted meg, postai úton pótolhatod a hitelesítés időpontjáig.
2016. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oké köszönöm közben én is találtam egy ilyet:


A 2016. szeptemberben induló képzésekre vonatkozó általános felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezési időszaka 2016. február 15-én éjfélkor lezárult, Ön nem módosíthat adatot, csak az Ellenőrzés és hitelesítés menüpont alatt érheti el a hitelesítési funkciókat, továbbá a Testreszabás menüpontban módosíthatja a hitelesítés módját!

Az e-felvételi hitelesítésének sikeres elvégzése után hitelesített adatai betöltésre kerülnek a központi felvételi nyilvántartásba.


Sikeres hitelesítést követően előreláthatólag 2016. április közepétől az e-felvételi ügyintézési funkciónak segítségével lehetősége lesz az adatmódosításra, egyszeri alkalommal sorrendmódosításra, illetve dokumentumok pótlására.


Tehát ha az érettségi bizonyítványomat illetve a középiskolai bizonyítványt, a fel nem töltött diploma másolatát beküldöm akkor az egyenértékű azzal mintha a rendszerbe felvittem volna?


Az nem baj hogy magán a hitelesítő adatlapon ezek nem szerepelnek?



Köszönöm!!!

2016. febr. 16. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Az azokra érvényes, akiknek még nincs meg az érettségijük, akik most fognak érettségizni. A hitelesítő adatlappal együtt el lehet küldeni a hiányzó dokumentumokat.
2016. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szuper köszönöm.
2016. febr. 16. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
A nem töltötted fel azt jelenti, hogy csak a dokumentumokat nem szkennelted be vagy az adatokat sem töltötted ki? Mert ha az utóbbi, az szerintem elég aggasztó, de nem akarok vészmadárkodni.
2016. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az adatok egy részét ami elég volt a hitelesítéshez kitöltöttem. A középiskolai eredményeket, érettségi adatokat nem is vittem fel, illetve az egyik diplomámról az adatokat.


De közben benyújtottam a dokumentummásolatokat a hitelesítő adatlappal, elvileg így el fogják fogadni.

2016. febr. 24. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!