Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez mennyire lehet jó terv?...

Ez mennyire lehet jó terv? Továbbtanulás!

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet,hogy a matek,fizika stb nem az erősségem,viszont nagyon szeretem a törit,és a nyelveket. Sajnos a jogászhoz nem lesz elég pontom,ezért arra gondoltam,hogy mivel nagyon jó nyelvérzékem van (gyakorlatilag 1-2 hallás után tudom a szót,akármelyik nyelven),bölcsészkarra jelentkezem,és vagy kínaiul,vagy japánul megtanulok az angol,német mellé,és mivel az iskolában van lehetőség további nyelvtanulásra ingyenesen,így még egy nyelvet (mondjuk az oroszt) felveszem,és nagyon ráhajtok. Így ha 4 nyelven beszélek + az egyetemen beiratkozom szakirányú (fordítói) továbbképzésre,vagy pedig ilyen turisztikai jellegű OKJ-s képzést elvégzek,mennyire lehet esélyem elhelyezkedni?

Illetve az alábbi nyelvekből esetleg magánórákat tartanék...


Vélemények?


Normális válaszokat szeretnék.


18F


2016. febr. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem jó terv, de annyit hadd tanácsoljak, hogy tanulj meg legalább egy "ritka" nyelvet (pl lengyel, svéd, török, stb) mert az ilyen tolmácsokra van kereslet, kevesen választanak ritkább nyelveket megtanulni.
2016. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2. helyre a japán után a hollandot írtam be. Szóval ha nem jön össze a japán,akkor holland lesz:)
2016. febr. 16. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
De pont a holland? Szerintem az pont nem olyan jó, mert a hollandoknál szinte mindenki jól beszél angolul. .
2016. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A terv jó, de ne ess a tipikus "sokat markol, keveset fog" csapdájába. Inkább tudj "csak" 3 nyelvet, de azt nagyon jól, mint 4-et társalgási szinten. Ha a nyelvtudásodból akarsz megélni, akkor bizony kell a közel anyanyelvi tudás, és ha túl sok mindenbe kezdesz bele, akkor fenn áll annak a veszélye, hogy semmire nem fogsz tudni elegendő hangsúlyt fektetni.
2016. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat! Zöld pacsi mindenkinek!
2016. febr. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!