Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Helo. Kecskeméten vagy Szegede...

Helo. Kecskeméten vagy Szegeden tanuljak gépészmérnöknek? Csak ha a BME nem jönne össze, kell b terv is.

Figyelt kérdés

Kecskemét fejlődik, kapcsolatban áll rengeteg gyárral a suli, sőt a városnál van a merci gyár. Viszont Szeged egyetemi város, lehet az többet ér. Én nem Tudom.

Szerintetek melyik diploma ér többet egy 4 év múlva?



2015. dec. 29. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a Mercinél akarsz elhelyezkedni, akkor Kecskemét, ha nem, akkor én egyiket se választanám.
2015. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mercinél előny a kecskeméti diploma? A lényeg, hogy legyen munkám ha sikerül elvégezni.
2015. dec. 29. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Kecskeméten sikeresebben tudsz kapcsolatokat építeni, HA a BME nem jön össze. Esetleg lesd meg a területen a OTDK-s eredményeket, az elég jó képet tud adni pl arról, hogy melyik egyetemen mennyi energiát szánnak egy-egy hallgatóra. Ez a két elem véleményem szerint a legfontosabb.
2015. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A BME egyértelműen a legjobb. Másodikként inkább Szegedet javasolnám, mert ott egy igazi komoly egyetem van. Kecskemét egy felpumpált kamufőiskola, ami szolgai módon a merci alá dolgozik.
2015. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom (bár nőként). Szeged egyetemi város, viszont a mérnökképzésről olvastam negatívumot, és szerintem alaptalanul. Már csak azért sem, mert a szegedi egyetem egy embléma, neve van és neve lesz. A fiam MÉG szakon végzett 2010-ben, és tárt karokkal várták(ják) mindenhol. Egy volt kollégám levelezőn végzett ugyanezen a szakon, neki sem volt problémája.

Véleményem szerint a BME a legjobb választás, mivel régebb óta folyik mérnök képzés, és azért mégiscsak az a dobogós. A furcsa az, hogy a Szegeden a mérnöki karon nagyon nehéz a matek, nehezebb, mint a BME-n, aminek viszont értelme nincs, viszont a szakmai tárgyak a BME-n jobbak.

Kecskemétről azt hallottam, hogy az anyagismeret a nehéz.

Bármelyiket választod, egyikkel sem nyúlsz mellé, és szerintem el fogsz tudni helyezkedni bármelyik diplomával (4év múlva) is.

2016. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeged: neve van, jó iskola, jó város, nehéz egyetemi szak,de megéri és feltételezhetően bárhol el tudsz vele helyezkedni.

Kecskemét: mindig is jó volt a GAMF, mint főiskola, az hogy most '16 szeptemberétől kinevezték egyetemnek nem változtat rajta, csak hát "pár" év hátrányban van Szegeddel szemben hírileg. Azt fixre veszem, hogy ha ott produkálsz, akkor a Merci fölvesz valószínűleg, de ehhez bele kell lógni az összes szakmai dologba, úgymint TDK stb. lássák hogy vagy. mióta a városban van a merci azóta fölbolydult az élet tény, de azért oda jöttek Szeged helyett, mert ugyanúgy van képzés, és optimálisabb helyen van az export szempontjából.

BME: nem ismerem, de úgy tudom szakmailag az a legjobb.


B lehetőséget keresel, nem tudnék dönteni Híre és egyetemi foka, és életmódja szempontjából inkább Szegedet mondom (Kecskemétiként)

DE!! Amennyiben valamit leteszel az asztalra, akkor munka reményében lehet hogy a GAMF-fal jobban jársz.

2017. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de már a gamfon vagyok, BMEt nem jelöltem, mivel rajöttem hogy az én idegrendszeremnek az sok lenne :)
2017. jan. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!