Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedvenc és utált tantárgyaitok?

Kedvenc és utált tantárgyaitok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik a kedvenc tantárgya(i)tok és melyik az, amelyiket utáljátok?

Én szeretem a törit, a földrajzot és az angolt. Nem értem, mit utálnak a töriben. Imádom Hitlert és Sztálint, annyira érdekesek. A föcit is sokan utálják. Én egyenesen imádom, a kultúrák, az övezetek és minden. Imádok térképezni is. Az angolt is szeretem, szeretek angolul beszélni, tanulni. Eleve a családunknak szuper nyelvérzéke van, így a német is rendesen megy.


Amit utálok.... az a matek és fizika. Nem értem, hogy ezekben mi a jó. Az órán szó szerint meghalok. Csak a fizika miatt lett ilyen a világ. Az okostelefonokat nekik "köszönhetjük". Inkább a humánnál maradtunk volna és nem látnánk telefonfüggõ, nyomoroncokat... Mindegy, ez egy mást téma.


Nektek melyik a kedvenc tantárgyaitok? És melyeket utáljátok?


2016. febr. 16. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a matek és az angol a kedvencem :) (Tanár szeretnék majd lenni)

Amit utálok: magyar és töri :(

2016. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedvenc: történelem, földrajz, disputa, (rajz művészettörténet része), biológia, dráma

Nem szeretem: fizika, francia, kémia (nem az egészet utálom, aminek leginkább köze van a bioszhoz azt szeretem)

2016. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
E
2016. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jóval az érettségi után jöttem rá, hogy igazából az összes tárgynál tanárfüggő volt.

Pl. 11-ig volt két fantasztikus töritanárom, ezért úgy gondoltam, az a egyik kedvencem. Aztán 12-ben jött egy 3. tanár, nála utáltam minden egyes órára bemenni is:( Meg a 20. századi töri sem tetszett (de lehet, hogy csak rosszul adta elő...)

Ezzel ellentétben a fizikát sosem szerettem valami nagyon, de volt két olyan jó tanárom (4-ből), akik olyan jók voltak, hogy szinte el is felejtettem, hogy semmi közöm a fizikához:S

Szerettem még a földrajzot:)

Rettenetesen untam a magyart.

És stresszelt az angoltanár:S A némettanár viszont szuper volt, így csak jóval az érettségi után kezdtem el sajnálni, hogy annyi energiát fektettem a német tanulásba, miközben soha nem vettem hasznát, és utólag rájöttem, hogy kifejezetten nem is szeretem azt a nyelvet.

2016. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedvenc: Számvitel, Üzleti kommunikáció

Utált: Bevezetés a marketingbe, Vállalati Pénzügyek

2016. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy jah a fizika miatt lett ilyen a világ, de az okos telefon egy dolog. Mi van azokkal a gépekkel amikkel életeket mentenek? Vagy amikkel beteg/lebénult emberek életét teszik könnyebbé? Értem hogy nem vagy reál beállítottságú, de a matek & fizika tudás elengedhetetlen a mérnőkök számára, akik nagyon sok hasznos eszköz hoztak létre. Nyilván nem mérnőkire készülsz, de azért túlzás, hogy a fizikát hibáztatod.


Más a töritől szenved, mert nem szeret magolni. Tök érdekes Sztálin, de ki a fene akarja betanulni az egész életrajzát? Meg a törinek is csak a modern része érdekes, a középkori rész mikor melyik király milyen adót vetett ki meg hol csatázott volt életem egyik legrosszabb élménye. Utáltam, feleslegesnek tartottam ilyeneket magolni. Könyvelési törvényeket szívesebben magolom, pedig az is száraz és uncsi de annak látom a hasznát. A föci meg 10.ben volt csak jó (társadalomföldrajz), de a vaktérkép unalmas volt. Ki a fene akarja Uganda folyóit fejből vágni? Meg melyik hegységben milyen kőzetek vannak...

Szerettem gimiben az angolt, magyart, a töri bizonyos részeit, kémiát, bioszt, társadalomismeretet

Utáltam a föcit, rajzot, éneket, németet, etikát

2016. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Irodalom, töri, fizika, német, kémia, angol voltak a kedvenceim, de sajnos pl. németből volt, hogy elég gáz tanárunk volt, ettől függetlenül szerettem nagyon.


Földrajzot, bioszt, művészettörténetet, rajzot nem szerettem. A matek érdekelt, de nem ment, csak ha NAGYON sokat gyakoroltam.

Amit legjobban utáltam, egyenesen gyűlöltem, az a testnevelés. Olyan megalázásban azóta sem volt részem, mint amiket ott kaptam. Értelme amúgy nincs - véleményem szerint. Aki nem akar sportolni, az tesin sem fog.

2016. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Én személy szerint utálom a fizikát. Odáig oké, hogy röntgengépeket csinálnak, meg metrókat fejlesztenek egyre jobbra és jobbra. De hogy az iPhone 7-esre senkinek sincs szüksége, azt én állítom. A világban alig èlnek már igazi kapcsolatok, olyanok mint amik 40 évvel ezelõtt voltak. Mindenki üzenetben válaszolja a jókívánságait, mintha a telefon valódi célja nem a felhívás, élõ szóban való beszélgetés lenne... Ugyanez a véleményem az egyéb elektronikai cikkekkel kapcsolatban.

2016. febr. 17. 07:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Van rá szükség, kereslet, különben nem csinálnák. Értem, utálod a fizikát, de a középiskolás fizika meg az okostelefonhoz használt fizika teljesen más. Főleg hogy az elektronikai cikkek fejlesztéséhez nem csak fizika kell. Szóval elég irreális, hogy az okostelefonok miatt utálod a fizikát. Nem csak a fizika miatt ilyen a világ, a matematikai és informatika ugyanúgy benne van, elég nagy hangsúllyal ezekben a fejlesztésekben.


Oké, hogy az okostelefonok miatt személytelenebbnek érzed a dolgokat, de ha már ki tudtad írni ezt a kérdést te is használt elektronikai eszközt. Könnyebbé teszik az életet. Az megint más hogy néhányan túlzásba viszik a netes kommunikációt, de ez is általánosítás, hog, mindenki neten köszönt fel mást szülinapján stb. Max. Akikkel nincs annyira szoros viszonyban az ember, de a barátokkal azért még sokan elmennek ünnepelni ezt-azt-amazt.

2016. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedvencek: matek,angol,nyelvtan.

Rossz:

testnevelés.

2022. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!