Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ne menjek OKJ-s képzésre?

Miért ne menjek OKJ-s képzésre?

Figyelt kérdés
Hamarosan végzek gimnáziumban és turisztika szakom szeretnék tovább tanulni és felvetődött egy olyan ötletem hogy mi lenne ha egyetem előtt elvégeznék egy okj-s képzést mert úgy is ingyenes és megismerném a szakmát de ahogy olvasgattam itt a hozzászólásokat sokan azt írták fölösleges és csak időpocsékolás. Szeretném megtudni miért gondolják ezt. Lehet nekem is megváltozik a véleményem ha valaki elmagyarázza miert nem jó vagy esetleg miért jó.

2016. febr. 17. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A vessző használata úgy látszik, ismeretlen számodra... javaslom, hogy kezdj el barátkozni vele, így az érettségi előtt :D

Egyébként valószínűleg azért mondják, hogy felesleges, mert ha utána úgyis olyan irányba akarsz továbbmenni egyetemre, akkor csak elpazaroltál pár évet az életedből. Sokkal többet ér az egyetemi diploma, mint egy OKJ-s papír, könnyebb vele elhelyezkedni és nagyobb tudás is van mögötte.

2016. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság már a legegyszerűbb adminisztrációs munkaköröknél is elvárás egy bármilyen diploma megléte. Ömlenek az ilyen-olyan gazdasági és egyéb végzettségű diplomások az álláspiacra, ők töltik be ezeket a réseket. Mellettük egy OKJ-vel labdába sem rúghatsz.


Így meg mi értelme van? Két elpazarolt év...a kortársaid már rég dolgozni fognak, mikor te még mindig tanulsz. Még ha kapnál valami használható, értékes tudást (mint pl. egy szakma kitanulásával), akkor mondhatjuk, hogy megérte. De ezek az OKJ-k semmire nem jók.

2016. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A turizmus szakkal mindenesetre nem tudom hogy lesz a jövőben, mert minden évben nagy a túlképzés belőle, és a jelenlegiek sem nagyon helyezkednek el mind a szakmában, akkor nem tudom miért megy a jelentkezők nagy része erre a szakra.
2016. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!