Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet plusz pontokat...

Hogyan lehet plusz pontokat szerezni hogy felvegyenek az Állatorvosi Egyetemre?

Figyelt kérdés
Még van pár évem a felvételiig de szeretném minél hamarabb elkezdeni gyűjteni a jó pontokat :) ja és akinek sikerült bejutni vagy valaki bejutott akit ismer attól szeretném megkérdezni hogy nagyon nehéz és nagyon drága?

2016. febr. 18. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy választás: biológiából és kémiából emelt szinten kell érettségizned. Ha a kettő külön-külön megvan a 45%, akkor már megvan a 100 többletpontod, mert 50+50=100. Vagyis neked nem többletpontokban kell gondolkodnod, hanem a két érettségi százalékos eredményét magasan hozni.
2016. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én most vagyok elsőéves, 413 pont volt a ponthatár. Kémiából és bioszból kell felvételizni, mindkettőből kell az emelt szintű érettségi. Ha ezen elérsz 45%-ot, akkor megkapod az 50 pluszpontot (tantárgyanként), ezen kívül segít még legalább egy nyelvvizsga, de persze minél több, annál jobb.


Nekem a kémiám egész jó lett, 90%, a biosz gyengébb, 81%. Duplázással számolva még így is bőven megvolt a pontom. Szóval amit most tehetsz, az az, hogy a kémiát és a bioszt nagyon, nagyon tanulod.


Ha mindkettőből elérsz minimum 80%-ot, akkor már egész jó vagy, feltéve, ha nem emelkedik sokat a ponthatár. Egy nyelvvizsgával még támogasd meg azért, az úgyis kell.


A szak egyébként tanulós, nem könnyű, de nagyon jó. Ha államilag finanszírozott képzésre kerülsz be, akkor nem kerül sokba. Van koli, ösztöndíj. Legrosszabb esetben diákhitel is van, ha valaki el is végzi a szakot annak befektetés.

2016. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem oszt vagy szoroz ebben az esetben semmilyen többletpont, mert két emelt szintű érettségi kötelező, és 45% alatti eredménnyel úgysincs esélyed bejutni, afölött meg már megkapod a maximálisan lehetséges többletpontokat.

Persze, ha még több év múlva lesz aktuális a felvételid, addig még változhat a rendszer. Én a nyelvvizsgát ajánlanám: jelenleg 2 középfokúval jársz jobban. 1 középfok azért is kellene, mert akkor ugye nem kell nyelvből is érettségizned, ami könnyebbség, másrészt a diplomához is kell az egy középfok, és ha ez már felvételinél megvan, az egyetem alatt már nem kötelező nyelvet tanulnod, szóval több időd marad más tárgyakra.

2016. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jövő évtől már nem fogják elfogadni a középfokú nyelvvizsgát nyelvi érettségi helyett, ez az utolsó év, szóval ez a kérdezőnek már nem játszik, viszont ettől függetlenül nyelvvizsga úgyis kell a diplomához, jobb és könnyebb gimi alatt megszerezni.
2016. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm mindenkinek :)
2016. febr. 18. 11:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és még azt szeretném tudni hogy mennyi a tandíj és hogyan kell kifizetni? Úgy értem félévente, évente, havonta?
2016. febr. 18. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
1 150 000 félévente. Bár nem értem, miért fontos ez, be lehet jutni államira.
2016. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Idén pl. nem is indult költségtérítéses képzés. Nem lehetetlen bejutni államira egyáltalán.
2016. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó köszönöm :)
2016. febr. 18. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!