Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy orvosi?

Állatorvosi vagy orvosi?

Figyelt kérdés
A történet röviden... Tavaly állatorvosira jelentkeztem, de nem vettek fel. Idén természetesen újra jelentkezem, de közben elmentem egy egészségügyi asszisztens okj-ra. A héten megkezdődtek a gyakorlatok az sztk-ban és az én problémáim is. Először orvosira akartam menni, aztán átváltottam állatorvosira, mert rájöttem hogy ők azok, akiket teljes szívemből imádok. Viszont most megtetszett a kórház hangulata (lol :D) és kicsit elbizonytalanodtam... Ugyanis az emberi orvoslás területén is van egy rész ami nagyon érdekel, mégpedig a központi idegrendszer. Szóval most nem tudom mi legyen. Leginkább Budapesten szeretnék továbbtanulni, ami nem gáz mert ott van a SZIE-ÀOTK és a SE-ÁOK is. Viszont a sote-n magasabb a ponthatár mint az áotk-n... És lassan dönteni kéne, melyiket írjam elsőnek :( nem tudom hogy legyen....
2016. jan. 27. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd be mindkettőt. Júliusig még meggondolhatod magad és megváltoztathatod a sorrendet. Szeritnem amúgy az állatorvosit írd első helyre, mert tavaly is oda jelentkeztél, gondolom, at jobban szeretnéd.

De mondom, júliusig még egyszer tudsz majd sorrendet módosítani. :)

2016. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Állatorvosi témában:


Oda jártam,és el kell mondanom,hogy POKOLIAN nehéz suli! Talán a legnehezebben elvégezhető hazai oktatási intézmény.

Sajna viszont bárki,bármit is mondjon külföldön nem annyira elismert,mint azt sokan híresztelik. Elfogadják a diplomát honosítás nélkül sok helyen,ez igaz,de az,hogy mennyire becsülik az más kérdés.


És arra is készülj fel,hogy ha elvégzed és Magyarországon maradsz,sajna sok állásnál NEVETSÉGES bérért fogsz rabszolgáskodni egy rendelőben vagy egy állatpatikában.


Nem hazudok,hidd el! Ez a pálya annak való,aki mögött áll egy gazdag család vagy szerető és a segge alá tol egy praxist vagy protekcióval bekerül egy orvoslátogatói céghez.


Én,ha nem külföldi munkán/életen gondolkodnék a helyedben NEM kezdeném el!


Komolyan!

2016. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül állatorvosit írtam elsőnek, utána DE-AOK, mert 440 körüli pontom nem hiszem h lesz, onnan pedig még át lehet menni a Semmelweisre (remélem :D). Igen, tudom hogy nagyon nehéz az állatorvosi, van ott ismerősöm és az orvosin is. Igazából ez nem rettent meg, inkább tanulnék sokkal többet mint most, mert akkor legalább azt érezném h haladok is valamire... :/ egyébként külföldön tervezek dolgozni, de mindenképp itthon fogom az egyetemet elvégezni, még magyarul is elég nehéz lesz, nemhogy angolul vagy németül. Más pálya pedig nem igen jöhet szóba részemről.
2016. febr. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!