Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságtalanul kaptam intőt?...

Igazságtalanul kaptam intőt? (! ) Mit tegyek, hogy kihúzzák, töröljék vagy akármi? -tudom, hogy hosszú de kérlek olvassátok el mert nagyon fontos-

Figyelt kérdés

Szóval, az történt, hogy ma technika órán szerencsétlenkedtem a telefonom (telefonom szervizben, apám adott egy másikat amit addig használhatok), megpróbáltam találni valamit a szóbeliről (igen, pont nyolcadikban szóbeli előtt) de mivel azon is gondolkodnom kell hogyan kell ki-be kapcsolni, hangerő stb így nem ment túl fényesen. Fülesem be volt dugva a telefonba (NEM VOLT A FÜLEMBEN ÉS NEM MENT A ZENE), a tanárnő nem azzal kezdte, hogy tegyem el a telefont (érdekes, a fiúknál, akik JÁTSZANAK EGÉSZ órán, először mondja, hogy rakják el), hanem elvette a telefonomat, kihúzta a fülest és letette az asztalára (amit mellesleg a mérete miatt nem tettem be a zsebembe, kabát illetve hátzsákról szó sem lehet mert kabát a táskámon, még a végén rálépnek és eltörik, hátizsákomban pedig szintén félek, hogy eltörik vagy nem hallom vagy érzem (rezgő) ha hívnak mert mindig lehalkítom, ez a telefon sem volt kivétel, még ha nem is nagyon értek hozzá, széktámla meg nincsen szóval az is kilőve) + még két lánynak kobozta el a telefonját, egyikük csak az időt nézte meg (tényleg csak az időt), a másik lány pedig szintén szóbeli időpontját próbálta kideríteni. Mondta, hogy mennek a páncélszekrénybe a telefonok és majd jöhetnek a szülök. Óra után kimentünk és vártuk, hogy a tanárnő elhagyja a termet és menjen az igazgatóhoz. Egyik lánynak visszaadta a telefonját nagy jóindulattal mert végül is elhitte, hogy csak az időt nézte. A tanárnő bevitte a telefonokat. Először behívtak engem (nem a legkedvesebb hangon), mondja az igazgatóhelyettes, hogy kikapcsolt állapotban tegyem adjam oda (apám felhívott, ezért előtte mondták, hogy hívjam fel és mondjam meg, hogy az iskolában marad a telefonom). Visszahívtam, mondtam mi a helyzet, kicsit már a sírás szélén mondtam, hogy nem hallgattam zenét, mert valamiért ezt nagyon szerették elmondani, hogy én akkor is hallgattam, apa kérdezte, hogy visszakapom-e, mondtam, hogy nem, neki kell bejönnie az iskolába a telefonért. Apám enyhén szólva ezen mérges lett (nem az állítólagos zenehallgatásért, hanem azért mert nem adták volna vissza a telefont), mert mi van ha történik valami és nem tudom felhívni vagy Ő akar tőlem valamit és nem tud elérni stb. Apám üvöltözött, kicsit fenyegetőzött a telefonon az igazgatóhelyettessel, és lényegében le is agyatlanozta. Apa mondta, hogy akkor kapjak intőt, de a telefonommal hagyjam el az iskolát (ha nem adtam volna oda a telefonomat akkor is intő lett volna).

Miután befejezték, mondta, hogy hozzam a tájékoztatómat mert akkor kapok egy intőt, és a telefonomat elvihetem. Sírva, reszketve, levegőt alig kapva mentem ki.

Az eddigi 7 és fél évem alatt még egy BEÍRÁST SEM kaptam, nemhogy egy intőt! Eddig mindig 4-5 magatartásom volt MINDIG, annak meg akinek van egy intője nem lehet jobb mint hármas, tudtommal. A drága kis titkárnő pedig leordította a fejemet, pontosabban rám szólt erősen, hogy ne dobálózzak, vagy hangoskodjak, tökmindegy, a táskámat ejtettem a le a földre ami a radiátorra tettem, hogy kivegyem az ellenőrzőmet és a több kilós táskám véletlen leesett és sírás közepette pont leszartam, hogy leesik.

Az egyik lány bekísért, mert egyedül nem bírtam volna ki, így is azt hittem megfulladok. Megkérdeztem nem lehetne-e, hogy mégis inkább kikapcsolt állapotban odaadom és akkor nem kapnék intőt, erre a válasz dióhéjában nem volt.

1000x elmondtam, hogy nem hallgattam zenét, elől volt pár percre a telefonom. De akkor nem azt kellett volna először, hogy vagy rám szól normálisan, hogy tegyem el a telefont vagy rakjam ki az asztalára és majd óra után visszakapom?

+ jogosan adtak ezért egy INTŐT? Mellékesen, csoportban dolgoztunk órán, de én tényleg nem tudtam abban a feladatban csinálni semmit, még hozzászólni sem, pedig jó a kézügyességem, de ha nem csinálok semmit akkor órai munka egyes...


Köszönöm szépen annak aki elolvasta!



2016. febr. 18. 16:23
 1/10 egy naaagy fan válasza:

A leírtak alapján apukád miatt kaptad az intőt...

Van tanár akiben megbízol, aki segíthetne?

2016. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van, csak hát semmit nem tudna tenni, megpróbált valamit az egyik kedves tanárom (fejlesztőm) de semmi nem változott, ugyanúgy megkaptam az intőt. :'(
2016. febr. 18. 16:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Az osztályfőnököm pedig nincs a héten.
2016. febr. 18. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Az intő jogos volt, apád meg parasztul viselkedett, én már inkább ezért sírnék mint az intő miatt.


Ez legyen a tanulópénz, nem kell azért belőle nagy drámát csinálni.

2016. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Óra közben NINCS telefon. Miért olyan bonyolult ez? A szóbeliről a szünetben is tájékozódhattál volna, mert a szünet való erre, nem a tanóra.

Szerintem megérdemelted az intőt (én mondjuk mindhármótoknak adtam volna, úgy lett volna igazságos, aki az időre kíváncsi, hordjon karórát, bárki mondhatja, hogy "csak" az időt nézte meg), bár én is amondó vagyok, hogy apád miatt kaptad, inkább nála "reklamálj":S Ezzel már nincs mit tenni, tényleg ez volt a tanulópénz. De azért nem halsz bele. Egy magatartás 3-asba sem. Kit érdekel?

2016. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
KI a ménkűt érdekli a magatartásjegyed? A továbbtanulásba nem számít bele. Nekem - lévén áldott jó gyerek - végig 2-es, 3-as volt. Ki nem szarja le? Attól még ugyanúgy meglett a diplomám, pedig egyetemistaként is megcsináltam nem egy hülyeséget. Erről szól a fiatalság!
2016. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A 4,5-nek igaza van egy picit!

DE,amint mondtad hogy a "Fiúkra csak rászól!"

ez (szerény véleményem szerint) nem igazságos!

Szerintem csak irígy rád!/Édesapád miatt (elnézést a kifelyezésér) szopat!

Pedig egy ilyen apa kevés van aki ahelyett hogy lecsesz kitart melletted!

Büszke lehetsz Édesapádra! :)

2016. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én is ezt tettem volna apád helyében. Engem ne ugráltasson munka után senki ilyen pitiáner dolgok miatt, olyan meg nincs, hogy az iskola feltételekhez köti, hogy a diákok milyen esetben hagyhatják el a személyes tárgyaikkal a zsebükben az intézményt. Ez már nem a Kádár-korszak.

Én ha a helyedben lettem volna, elhagytam volna az iskolát a mobilom nélkül, aztán a rendőrökkel mentem volna vissza érte. Elvehetik a házirend alapján tiltott tárgyakat a tanulóktól, ameddig az intézmény területén tartózkodnak, de olyan nincs, hogy az iskolából történő távozáskor nem adják vissza rögtön.

Egyes munkahelyeken van olyan, hogy nem lehet bevinni kamerás mobilt. Ezeket le kell adni a portán, ahol őrzik, majd távozáskor vissza kell, hogy adják. Olyat nem mondhat a főnök, hogy rosszul dolgoztál, ezért a kamerás mobilodat nem adja oda az épület elhagyásakor, vagy csak úgy kapod meg, ha a feleséged elmegy érte.

2017. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt kene bezárni a közoktatást. Akinek ennyire faj, hogy oda kell járni, inkább ne menjen. Menjen az, aki valamit el is akar érni. Apad is gondolom, egy szakerettsegis rabszolga. Legalábbis a viselkedése alapján.
2020. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Chii39764 válasza:
6-ossal értek a leginkább egyet!
2021. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!