Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológusi mesterdiplomával...

Biológusi mesterdiplomával lehet orvosnak tanulni bizonyos kreditek átvitelével, átképzéssel, vagy elölről kell kezdeni az orvosit és végigjárni a 6 évet?

Figyelt kérdés
Neurobiológusiból neurológusnak.

2016. febr. 23. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal semmit nem fogadnak el.
2016. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előröl kell járni, hiszen osztatlan képzés.

Az más kérdés, hogy 1-1 tárgyat lehet, hogy eltudsz fogadtatni.

2016. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elölről kell kezdened a 6 évet, mert ha valami csoda folytán el is fogadnak egy-két tárgyat, sajnos akkor is lesznek első éves tárgyaid, amire több más épül, így nem tudod párhuzamosan felvenni őket.

Nem tudom, hova jelentkeznél, de SZERINTEM ilyesmit, hogy sejtbiológiát, esetleg biokémiát (vmilyen szinten) lehet elfogadnának. De kérdéses nagyon,mert nálunk a 4 féléves kémiából egy félév orvosi kémia és egy félév orvosi biokémia volt, ezeket itt biztos teljesítened kéne (Pécs), a többi volt bevezetés meg "sima"biokémia. Szal nem tudom... Menj be a TO-ra és ott kérdezd meg.

2016. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Doktorálni lehet belőle csak akkor.
2016. febr. 25. 09:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem, mert az orvosképzésünk merev, elavult. Ausztráliában, Angliában könnyebb.
2016. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!