Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha már elkezdtem...

Mit csináljak ha már elkezdtem egy szakmát tanulni de megbántam hogy ezt választottam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet h májusban lesz az okj vizsga de már nagyon utálom a sulit tanulhatatlan mennyiséget kell tudnom májusra (több mint 200 tételt) ezeket magamnak kell kidolgozni és anyám nem ad több lehetőséget h mást tanuljak mert azt mondta h vagy elvégzem és utána megyek dolgozni vagy abba hagyom és most megyek dolgozni, de csak egy sima érettségim van semmi több
2016. febr. 24. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Megtanulod. Még van 2-3 hónapod (attól függ, májusban mikor). Ez még RENGETEG idő, és különben is, elég, ha átmész.

Utána elmész dolgozni (szakmával jobb lehetőséged lesz, mint egy "sima" érettségivel". Ha megszereted a munkád / munkahelyed, akkor jó. Ha nem, akkor gyűjtesz egy kis pénzt, berendezed az életed, kitalálod, hogy mit akarsz még tanulni, és tanulsz levelezőn.

Szakma nélkül rosszabbak lesznek az esélyeid, most is, meg későbbiekben is.

Ne add fel időleges pesszimizmusból és kishitűségből (esetleg lustaságból).

2016. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írta az első: valószínűleg valóban az átmeneti nehézség mondatja ezt veled, hogy abba akarod hagyni, de ne add fel!Fejezd be, mert legalább lesz egy végzettség a kezedben.Ha megcsináltad a vizsgát, utána már eldöntheted, mivel szeretnél foglalkozni, de egy szakmával a kezedben nagyobb választási lehetőséged van - magaddal teszel jót, ha levizsgázol.

"már nagyon utálom a sulit" - elhiszem, de most mondok Neked valamit. fiatal koromban utáltam takarítani - ma takarító vállalkozó vagyok :D


Soha nem tudhatod, mit hoz az élet, mi, mikor, mire lesz jó. A tanulással mindig csak több leszel. Fel a fejjel, kitartás és sok sikert! Májusig még tényleg van időd....


Ja, és még valami: metróvezetőnek tanultam, rengeteg műszaki tárgyat kellett tudni - nő létemre :D - és a vizsga előtti napon teljesen kétségbe voltam esve, ugyanis tök üresnek éreztem a fejem, semmi, de semmi nem jutott eszembe az anyagból. Azt mondták, ne aggódjak, ez normális. Igazuk volt, másnap levizsgáztam szinte mindenből 4-es, 5-ösre :-)

2016. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!