Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozat bevezetőjébe...

A szakdolgozat bevezetőjébe mit írjak?

Figyelt kérdés

Most írom a szakdolgozatomat! Vagyis csak próbálom! A konzulensem jelenleg külföldön tevékenykedik és így nagyon nem tudok haladni! A Keszthelyi-hegység csigái a témám! Sajnos már a bevezetőnél elakadtam! Tudnátok segíteni, hogy hogyan álljak neki? Mit írjak alapvetően a bevezetőbe?

Az úgy jó,ha úgy folytatom aztán,hogy írok a puhatestűekről,majd a csigákról általánosságban,és utána a a keszthelyi-hegység csigáiról?Meg arra gondoltam,hogy magáról a hegységről is írok (talaj,elhelyezkedés stb.).


2016. febr. 25. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg a dolgozatot és utána írj hozzá bevezetőt.

Bevezetőben leírhatod, hogy miért ezt a témát választottad, bemutatod pár mondatban a témát és a felvetésedet. leírod, hogy hogyan épül fel a dolgozat.

Az jó ötlet, hogy írjál a hegységről is.

Aztán ha már lesz konzulensed, akkor ő javasolhat változtatásokat. Lehet, hogy csak annyi lesz, hogy x rész legyen előbb és y később. De legalább már lesz szöveged, csak át kell majd rendezni. Szóval kezd el írni, amit tudsz, a többi majd alakul.

2016. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, én is épp ezt akartam tanácsolni, mint az első! Sőt! Egyes tanárok a bevezetőt és az összefoglalást olvassák el először, és az alapján szerzik az első benyomásaikat. Tehát jó, ha ez a két rész összhangban van, ezért külön jó, ha majd az egész munka végén egyszerre írod meg őket.

Mivel mindkét rész (bevezetés, összefoglalás) csak 1-1 oldalnyi, a bevezetésben nem írnék semmi "konkrétumról". Inkább csak arról, miért ezt a témát választottad, mi a téma jelentősége, ha van valami személyes okod rá (pl. a területhez kötődsz valamiért), azt érdemes megemlíteni egy fél mondatban. Hogyan fog felépülni a dolgozat, melyek a fő kérdések, amikre választ szeretnél adni stb.

A puhatestűekről, a csigákról és a keszthelyi csigákról meg a Keszthelyi hegységről már a dolgozat első fejezetében külön pontokba szedve írj!

2016. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
2016. febr. 25. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!