Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem van a történelemmel...

Csak nekem van a történelemmel ilyen jellegű problémám?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ha elolvasom az adott témát, többé-kevésbé visszaadom a tartalmát a saját szavaimmal, meg hellyel-közzel körvonalazódik a dolog, hogy mit hol keressek, de ha nagyon sok tök idegen nevekkel meg évszámokkal van tele, vagy rengeteg az össze-vissza esemény, azt egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni. De pl. ha megnézek egy filmet a nácizmusról, akkor tökéletesen kialakul a fogalmam róla, hogy az rettenetes volt, meg rossz, meg kegyetlen stb, de az évszámokat meg a neveket onnan se igazán jegyzem meg, viszont a folyamatok, hogy mi miből lett, azt talán felfogom úgy lényegileg. Mitől ilyen foghíjas a felfogóképességem? Lehet ezen változtatni?

2016. febr. 27. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyformán működik az agya, a tananyag meg nem személyre szabott. Nem veled van baj, hanem az uniformizált, rohanó világgal. Ha valaki érdekesen, összefüggésekkel elmagyarázná, biztos többet jegyeznél meg belőle.
2016. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha zavaros vagy sok adattal telezsúfolt szöveget olvasol, először készíts egy vázlatot a lényegéről, max. a 2-3 legfontosabb névvel / évszámmal. Ha már érted a fejezet "gerincét", akkor tanuld hozzá a konkrét adatokat, akkor már jobban fogod tudni kötni az új információt a régihez.
2016. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9%
Sokat kell magolni, amiket említesz, az elsősorban lexikális anyag. Minnél többet mondogatod az anyagot, meg az évszámokat, annál jobban fog menni. A lexikális anyag ilyen.
2016. febr. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!