Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE régész szak? (bővebben lent)

ELTE régész szak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rettenetesen érdekel a történelem, a régészet. Nincsenek "rózsaszínfelhős", "vattacukros" elképzeléseim a szakmáról, rengeteget olvastam róla, a hátulütőit tudomásul vettem. Az "ezzel éhen fogsz halni" és hasonló kommentekre sem vagyok kíváncsi.

Itt Magyarországon valószínűleg az ELTE régész szakát céloznám meg. Olyanokat kérdeznék, akiknek van valamiféle tapasztalata ezzel kapcsolatban: úgy néz ki, emelt töri és emelt angol érettségim is lesz, mindkét tantárgy megy, így jó eredményre számítok. Milyen nehéz így bekerülni erre a szakra? Mennyire jó a képzés, milyen az ottani légkör? Biztosítanak-e elég lehetőséget ásatásokon való részvételhez? És minden más érdekelne, ami régészhallgatóként, régészként, vagy ebben valamilyen módon tapasztalt emberként eszetekbe jut.

Emellett gondolkodtam külföldi egyetemeken is, Glasgow lenne az, ami így első blikkre a legjobban tetszik. Esetleg az ottani képzésről tud valaki valamit?



2016. febr. 29. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz oda bekerülni. Nem magas a ponthatár.
2016. febr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Méghogy nincs rá kereslet?


Azonnal elhelyezkedhetsz végzés után múzeumokba.


99%-a a társaimnak múzeumban dolgozik a dipolma óta. Rögtön, ahogy kézbe kapták.


Rengeteg múzeum keresi őket, havonta látni álláshirdetéseket.


Ez egy nagy hazugság, hogy nem lehet vele munkát találni.


Jobban lehet vele állást kapni, mint egy néprajz/történelme szakkal.

2020. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!