Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyiptológia, régész szak. De...

Egyiptológia, régész szak. De hol, s miként?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves Gimnazista srác vagyok, akit nagyon sokminden érdekel. Dehát mint mindig, a probléma megtalált.2ttannyelvű osztályba járok, mert nemtudta eldönteni hogy "Mi is legyek" (: Szóval, a krosszmotorozásban. De igazándiból a régészet érdekel, főként a Maja, Azték, Egyiptomi stb. dolgok. Kiskorom óta Egyiptológus szerettem volna lenni. Nagyon nagy hatással volt rám egy nagy egyiptom témájú enciklopédia. Az egyik példaképem Zahi Hawass! (apámon, és Clify-n kívül, nameg Pastrana) Szóval, úgyhatároztam hogy Régész lennék, de nemtudo mhogy, s miként megy ez. Fizetés? Egyetem stb. HA valaki tud, kérem segítsen (Fail Kommenterek kímélejnek :D)
2011. nov. 29. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyél jó magyarból és történelemből, mielőtt még jelentkezel az egyiptológia szakra! Addig viszont még sokat kell tanulnod, különös tekintettel a helyesírásra. Jótanácsként mondom, nem leszólásként.
2011. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igaz.De az érdekelne,hogy hol van ilyen szak,ott mit tanulnák stb. Válaszodat köszönöm.
2011. nov. 29. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Ókori keleti kultúrák szak, egyiptológia szakirány. Minden az ókori Egyiptomról, történetéről, kultúrájáról. 9 nyelv, ez nem elírás.

Nem nagyon lehet most megmondani, hogy mit lehet utána csinálni vele tíz év múlva, de nem biztos, hogy ebben tudnál dolgozni, főleg itthon.

2011. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Újabb köszönet.Külföldön szándékozok dolgozni (: Mert vannak rokonok az UK-ban.
2011. dec. 1. 13:59
 5/10 anonim válasza:
az eltén van egyiptológia de brutális, értsd úgy, hogy tényleg nagyon brutális, 100 emberből kb 3at engednek át de ha tényleg érdekel akkor hajrá! meg adhatok egy részletesebb leírást is ha szeretnéd(ja és az egyiptológia tanár csúcs figura :D)
2011. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel az egyiptológia, és ki akarod próbálni, mielőtt komolyra fordul, látogass el a Vámbéry Szabadegyetem honlapjára. Itt járhatsz előadásokra, egyiptológia szakkörre, sőt egyéb régészeti témájú előadásokra és utazásokra is.

A II. kerület Zsigmond téren vannak az előadások.

[link]

Sok sikert.

2011. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
xDDD Ez brutális! :D 15 vagyok, én is régész vagy egyiptológus szeretnék lenni, imádom Pastranat, Zahi Hawasst, és most akartam kitenni egy ugyanilyen kérdést :DD
2012. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Azta , én is pont azon gondolkodtam hogy jó lenne ha sikerülne egyetemen ezt tanulnom ... úgyszintén engem is már kiskorom óta érdekel ez a téma, és hogy a kérdésedre válaszoljak én is csak az előbbi két egyetemről tudok...

Azonban itt van egy jó weblap, ami sok kérdésre választ adhat

[link]


Sok sikert! :D


Üdv. 15/lány

2012. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bocs ez véletlenül kimaradt :

[link]

2012. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül ugye nem oda mentél?
2013. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!