Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek?

Milyen számológépet vegyek?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok és jelenleg egy gagyi, egysoros kijelzőjű számológépem van. Szeretnék egy olyat, amibe törteket is belehet írni, beírt műveletsort is mutatja (hogy vissza lehessen nézni jól írtam-e be), valamint másodfokú függvényt is képes számolni, hogy a végeredményt ellenőrizni tudjam. Ezekre főként azért lenne szükségem, mert sűrűn előfordul, hogy hosszabb számolásokat elrontok.

Ja és mérnöki szakon fogok továbbtanulni és talán ott is nagyobb hasznát veszem egy ilyen számológépnek.

Elsősorban az olcsóbb kategória érdekelne.


2016. márc. 2. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint Casio fx-85GT PLUS-szom van. Jó szolgálatot tett az elmúlt 2-2,5 évben (matekfaktos voltam, emelt érettségi, most az egyetemen matematikát tanulom, már ott nem használhatjuk..:D).

Nem csúcskategória, de amire egy érettségin kell, arra kiválóan megfelel. Szép alapban kiírja a számokat (pontos érték pl gyök3/2), és bevinni is így lehet, nagyon okos ilyen téren, megjegyzi a pontos értékeket és azokkal számol tovább, ami elég előnyös lehet néha.

Az eggyel újabb kategóriája tud differenciál-integrálszámítást, komplex számokat is, de azt érettségihez felesleges megvenni, egyetemen meg jó eséllyel nem használhatod ZH-n.

2016. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem fx570Es-em van. Sikeresen el végeztem vele mérnök szakon a matek tárgyakat :D Szinte az összes funkcióját használtam a statisztikán kívül.


Viszont szigorlat közben lemerült :( Ezért javaslom a fx991es-t Szinte ugyanaz csak van rajta napelem. ÉS kicsit gyorsabb. (Egy számításigényes szummázás 570-en 2 perc, 991-en 10 Mp, De ez egy teszt volt, órán/vizsgán nem volt gondom vele)

2016. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyat végy, amelyen a 4 alapműveleten kívül van logaritmus, szögfüggvény, hatvány, gyök. Ezen kívül semmi más nem kell. A tört is csak egy extra valami, de nem ismerek olyan képletet, amihez ne lenne jó egysoros gép, és mégis azon számolnák...

Amúgy a Casio-k tényleg jók, abból szinte bármelyik.

2016. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!