Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » DE-ÁOK kollégiumába felvennéne...

DE-ÁOK kollégiumába felvennének így?

Figyelt kérdés
Azt tudom h szociális helyzet alapján veszik fel az embereket. A mi családunk teljesen átlagos, a szüleim, együtt vannak, egy hugom van, az egy főre eső jövedelem kicsit több 100.000 ft és 160 km-re lakom az egyemtől. Lenne így esélyem bekerülni?
2016. márc. 3. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azért az egy főre jutó 100 ezer nem éppen átlagos.

A többi jelentkezőtől függ, hogy felvesznek-e. Szerintem te pont a határeset vagy, akiről nem lehet biztosan eldönteni, hogy felveszik vagy sem.

Nálunk Szegeden a tanulmányi eredmény is beleszámít a kollégiumi felvételbe, az elsősöknek természetesen az érettségieredmény, szóval ha hallasz valami olyasmit, hogy ez Debrecenben is számít, akkor próbálj a jók között is a legjobban teljesíteni az érettségin.

2016. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lio77 ***** válasza:
Sajnos Debrecenben nem számít az érettségi eredmény,első évben csakis szociális pontok vannak.
2016. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, én is ettől tartok hogy pont határeset vagyok. Lehet hogy nem átlagos a 100 ezer, de a szüleim meg megmondták hogy nem fognak albérletet fizetni nekem. Ezért kéne mindenképp bejutni a koliba.
2016. márc. 4. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenesetre érdemes olcsóbb albérlet után nézni, az is lehet, hogy első körben várólistás leszel, majd október, november környékén, ha lesz üresedés a koliban, akkor felvesznek.
2016. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lio77 ***** válasza:
Azt hiszem a Tiszába pl elég alacsony a szociális ponthatár.Bár pont a távolságra adnak kevés pontot,ismerősnek 80 km-re adtak 3-at.
2016. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kár, nekem a távolság a legnagyobb előnyöm. Abban bízok azért, hogy orvosira inkább a tehetősebb családok gyerekei mennek, mi pedig szerintem nem ehhez a kategóriához tartozunk.
2016. márc. 4. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Tiszába az egyik legnehezebb bekerülni.


A Markusovszkyknak viszonylag alacsony a ponthatára felsőbbéveken.


[link]


A VúK-nak alacsony a ponthatára, de messze van a Klinikáktól és hogy is mondjam, a társaság jó, csak éppenséggel nem a legjobb közeg tanuláshoz.


A Weiner Leó nem rossz. Zenészkoli a főépülettel szemben. Kb 15 perc séta a klinikákig, vagy egy megálló busszal ha lusta vagy. Ha nem zavar a zene akkor vállalható. Amúgy este 8-ig vagy hogy játszhatnak, utána "takarodó" van.


A Borsos a műszaki kar mellett van. Kicsit buszozni kell, ha nem zavar a korábbi indulás (a dkv mottója a világ legnagyobb hazugsága) akkor az is vállalható.


De ilyen jó anyagi helyzettel kétlem, hogy elsőre sikerül bejutnod koliba. Mindenképpen keress albérletet. A jelentkezést is add le, ha első félévben esetleg nem is, de másodikra esélyes, hogy bekerülsz. Minden kollégiumba van megüresedés, az utolsó évesek pl gyakran kiköltöznek az utolsó félévre.


ui: nincs áok koli. Korábban még megvolt szabva, hogy milyen kollégiumokba milyen karok hallgatói jelentkezhetnek, de akkor sem létezett kizárólagos "ÁOK koli".

Most már ezt a szabályt is eltörölték. Mindenki oda megy ahová akar.


De amik téged érdekelhetnek: Markusovszky, Weiner, továbbá a Kossuth (főépület mögött, de annak is magas a ponthatára) innen mind 10-20 perc sétával meglehet közelíteni a klinika összes épületét, attól függően, hogy hol van az adott óra.

2016. márc. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most látom még a hozzászólásod. Nem csak tehetős családok gyermekei járnak. Plusz mint írtam nincs ÁOK koli. Soha nem is volt. Korábban is hozzátartozott minden más egészségügyi kar. Gyógytornász, Fogorvos, képalkotó diagnosztika, népegészségügyi ellenőr, gyógyszerész és a felsoroltakra épülő msc és phd képzések hallgatói. Ebből kifolyólag volt és van bőven jelentkező.
2016. márc. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, közben elfeledkeztem a kérdésről. Köszi a sok infót! Ezek szerint akkor még mindenképp gondolkodnunk kell az albin :|
2016. márc. 30. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!