Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 0-at tudok matekbol es 1,5...

0-at tudok matekbol es 1,5 honap mulva erettsegi?

Figyelt kérdés

Elegem van.

2 eves kepzesre jarok, szakma utanira. Teljesen osszevan suritve az anyag es semmit ben tudok. Irtam 2 kiserettsegit egyesre..

De erdekes minden masbol 5-os vagyok. Magyar kiserettsegim majdnem 90%-os lett.

Angolbol majusban fogok nyelvvizsgazni, szoval nem tartom magam egy hulye lanynak.

+ jelentkeztem fosulira is es emiatt is nagy a nyomas hogy legalabb egy kettest kihozzak magambol matekon.

De nagyon felek.

Jarok matektanarhoz kulon, es itthon is gyakorlok de egyszeruen nem fog az agyam a matekra!

Mondta a matektanarom is, hogy o minden erejevel azon lesz, hogy segitsen engem mert latja a tobbi tantargybol nagyon jo vagyok, es azt is latja hogy igyekszem.

Szerintetek mit tegyek meg ennel tobbet?!

Nem logok el orakrol, itthon napi 1 orat gyakorlok, plusz meg kulon matek tanarral is heti 2,5 orat, es meg suliban is figyelek. De egyszeruen NEM ERTEM!!

Mi az oka ennek?!

Altalanosban 4-es voltam vegig, sot meg matek versenyen is voltam.Viszont szakma miatt kimaradt 4 ev, es ez nagyon megneheziti a helyzetem.

Mi lesz igy?!?!


19/L


2016. márc. 4. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A matek sajnos ilyen, próbáld meg minél jobban megnyomni ezt a 1,5 hónapot matekból és bemagolni az alap feladatokat, úgy azt a 25-30 pontot összelehet kaparni még az első részből is. Énis 2-es matekot írtam pedig minden más érettségim 4-5-ös lett és egyetemre járok, sajnos a matekhoz érzék kell.
2016. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó tanács: tanuld meg használni a függvénytáblázatot, ne érettségin találkozz vele először. Ha tudod használni, akkor 20 pont lazán teljesíthető, plusz még valahogy összehozol öt pontot saját tudásodból, és már meg is van a kettes.

Azt javaslom, feküdj rá a térgeometriára (ebből a tananyagból szinte minden benne van a függvénytáblázatban), gyakorold minél többet, mert az egyik válaszható hosszú feladat mindig térgeometria. A síkgeometria sem vészes (végül is kell egy erős síkgeometria alap a térgeometriához), ha csak ebből a kettőből készült fel 100%-osra (függvénytáblával), akkor a kettes szerintem megvan. Megtanulsz még mellé 1-2 könnyebb valószínűségszámításos módszert, és egy kis koordinátageometriát (mondjuk az egyenes egyenletéig juss el), onnantól már nem kell aggódnod.

Jó módszer, ha kiírsz tanulókártyákra minden fontos képletet, és azokkal ismerkedsz, közben pár példát figyelsz.

2016. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj többet gyakorolni!

Én emelt kémiára készülök, és napi min. 3 órát számolok.

2016. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Többet kell gyakorolni. Napi 1 óra semmi! Minimum 3-4 órát rá kell szánni. Ha valamit nem értesz, akkor az Obádivics féle matematika könyvben tudod megnézni. Abban minden úgy van leírva, hogy abból bárki rögtön megért mindent.

A kettest nagyon egyszerű elérni, semmiség... Ami manapság középszinten van, szinte semmi köze a matematikához...

2016. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!