Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik ennyire hogy...

Miért erőltetik ennyire hogy mindenki érettségizzen le?

Figyelt kérdés

nem régiben beszéltem pár ismertetőmmel akik vállalkozók hogy van e értelme ennek a pár évnek vagy sem. Nekik csak egy szakmájuk van és nem 150e keresnek alkalmazott ként jó esetben 8 rosszabb esetben 10-12 órában hanem jóval többet oly annyira hogy kp ra vette az új ford autóját. Igaz ő vállalkozó és igen jól megy neki rengeteg a munkája bár vannak turpisságok a vállalkozásban de a lényeg hogy többet keres mint egy agyon iskolázott fiatal ember akinek van 10 szakmája és érettségije.


Akkor mi értelme hogy legyen érettségim vagy a tovább tanulásnak ha a szakmámban otthon vagyok és a továbbiakban vállalkozással szeretném a kenyerem rávalóját megkeresni?


2016. márc. 5. 09:54
 1/9 anonim válasza:
0%

Amiért a sok diplomát is.


1. Lehessen mondani az állásinterjún,hogy: "Sajnálom,ön túlképzett."


2. Mert amíg suliban vagy addig sem akarsz melót...ami ugye nincs.


3. Mert ha nincs, 4 diploma,3 nyelvvizsga,59 év gyakorlattal és elmúltál 25 éves,akkor lehet mondani,hogy azért nem kellesz.

2016. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindnekinek más a prioritás, ez ilyen egyszerű. Az ország vezetőinek elsősorban az az érdeke, hogy minél több uralmuk alá hajtható birka legyen. A szülők általában kommunista értékrendekkel nőttek fel (munka nemesít, tanulni arany, stb).

Ez a két kombináció azt eredményezi, hogy a legtöbben csak így tudják elképzelni a pénzkeresés módját.

Mindettől függetlenül engem például nem a pénz meg a kocsik vonzanak, hanem a szellemi frissességem és az, hogy megéljem az életemet. Nem én vagyok az egyetlen, rajtam kívül is sokan akarnak dolgozni inkább 150 ezerért olyat amit szeretnek, mint valami lelketlen válallkozóként egész életükben több és több (mert ennek a rétegnek sosem elég) pénzt hajkurászni.

2016. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, neked pár ismerősöd jól járt. Én meg ismerek egy párat, akinek nincs érettségije, és munkája sem, nem hogy autója.


Mégis mit akarnak bizonyítani az emberek ilyen kiragadott példákkal? Valakinek bejön, ha nem tanul, de láthatóan az ismerősödnél sem minden tiszta. A nagy számok bizonyítják, hogy aki tovább tanul, az rendszerint jobb módban él. Emellett nagyon sokat számít a céltudatosság, ezért lehet, hogy egy céltudatos valaki többet keressen érettségi nélkül, mint egy diplomás, aki cél nélkül szerezte a papírját. De rendszerint a céltudatos emberek tudják, hogy néha tanulni kell, és nem lehet mindenki betanított munkás vagy ösztönös zseni.

2016. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Woow,kpra vett egy szalonos fordot?? Neki aztán bejött az élet..jobban járt mintha leérettségizett volna,esetleg lett volna olyan elvetemült hogy egy egyetemet is elvégzett volna utàna..akkor talán bmwje is lehetne most, igaz csak lízingre.. XD Még csak reggel van de már sok volt az internetből..
2016. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok olyat hallok hogy érettségivel illetve magasabb képesítéssel rendelkezo emberek szakadnak bele a szarabbnal szárabb meloba megérte akkor. . Eleinte o is egy senki volt nem volt sok pénze de meg kevés sem. Mar pedig sikeres vállalkozó. Ennyit a érettségirol. Es igen valoban kell hozza egy kis szerencse is de ami jobban kell hozza az a kapcsolatok.
2016. márc. 5. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Érettségivel illetve érettségi nelkul ugyan azt a penzt megkeresem mit erettsegivel . (Ha dolgoznek alkalmazott ként) Erdekes tortenet.. de lehet hogu van 1 2 kivetel
2016. márc. 5. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:

A "papír" mégiscsak jelent egy "biztonsági hálót".

Sosem tudhatja az ember, hogy alakul a élete 30-40 év múlva. Lehet, hogy egyszer jól jön az a papír, és akkor a legkönnyebb megszerezni, amikor még nappalin tanul az ember. Később, munka meg család mellett már sokkal nehezebb. Azért sokféle álláshoz kell az érettségi (ha nem is magához a munkakörhöz, de elvárás, hogy legyen), ez még messze nem "túlképzettség".

2016. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem mondom van benne vmi de nem ritkán hallok olyat h egy érettségivel rendelkezo ugyan annyit keres mint egy szakember.. jo keresetre csak vállalkozással tehetünk szert nekem ez a velemenyem ahoz pedig kapcsolatokra nemi pénzre es szerencsere van szukseg
2016. márc. 5. 20:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen, de a szerencse nem rajtad múlik, az érettségi legalább igen:S
2016. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!