Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért erőltetik a nyelvvizsgát...

Miért erőltetik a nyelvvizsgát olyanok is, akiknek nem a diploma miatt kell, mikor a munkáltatók pont tesznek rá, hogy van-e, csak az a lényeg, hogy használható legyen a tudásod?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 15:14
 1/4 anonim válasza:
73%
Hát kedves kérdező,megmondom őszintén,fogalmam sincs...bár talán mégis,talán amiatt,hogy érezhesd ,nem csak annyit tettél,hogy éveken keresztül güriztél a nyelv megtanulásáért,de semmit nem tudsz felmutatni(még csak papírod sincs róla :( ) Talán ez kishazánk átka,mindenkitől elvárják,hogy dokumentumokkal igazolják azt,amit elértek az életükben!!Nem tudom,egyszer talán én is szeretnék nyelvvizsga papírt,bár nekem többet ér,ha az adott nyelven hasznosan kommunikálni tudok!Én jelenleg Németországban élek,de pl. az angolom sokkal többet fejlődött ez alatt az idő alatt(pedig nem az adott országban vagyunk,csak angolul beszélő ismerősökkel is kommunikálunk folyamatosan),mint a magyarországi tanulmányaim alatt!Ne foglalkozz vele,saját magad idegesíted csak....valakinek presztizs kérdése,van,aminek nem számít,van-e vagy nincs!!Ha kivándorolsz te is külhonba,úgyis az adott országban kell vizsgát tenned,nem a magyar nyelvvizsga fog számítani,ez neked kell majd eldönteni!!Addig meg gondolkodj így,ahogy most is....a használható tudás számít,semmi más!!Üdv neked!! :)
2013. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert nem mutat rosszul pl. az életrajzban
2013. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz azért egy v. két ny. vizsga
2013. júl. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Életrajzhoz miért ne lenne jó? Esetleg külföldi lehetőségeket lehet, hogy ezáltal könnyebben megkapnak. Mármint én is inkább a tárgyi tudás, mint a papír híve vagyok, de szerintem sokaknak a nyelvvizsga egyfajta önellenőrzést jelent, hogy na, igen ezen a szinten vagyok, és ezt tudom.
2013. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!