Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ez az orvosi egyetem a...

Miért ez az orvosi egyetem a legjobb?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam,hogy a SOTE a legjobb orvosi egyetem az összes közül. A többi nem olyan színvonalas, és az ott kapott diploma sem ér annyit. Azt is mondják,hogy oda csak melegedni járnak be az emberek. Miért van ez így? (Tudom,hogy így van,csak nem értem)

2016. márc. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincsen így.
2016. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Bocs a kifejezésért, de ez egy nagy baromság!


Mind a négy orvosi egyetemen hasonlóan magas színvonalú oktatás folyik, képzett és tapasztalt tanárokkal, professzorokkal. A megszerzett diploma ugyanannyit ér mind a négy helyen. Csak sajnos a pestiek lenézik a "vidéki" egyetemeket ezért hallatják, hogy nem ér semmit a többi egyetemen szerzett diploma.

2016. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez hülyeség. Nem tudom, hol hallottál ilyet, de a SOTE-n szerzett diploma semmivel nem ér többet a többinél és az oktatás színvonala is ugyanez. Újabb pesti baromság.
2016. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha a vidéki orvosikra csak melegedni járnak az egyetemisták, akkor nézz utána, hogy a nagy Szentágothai prof, aki a Funkcionális anatómia könyvet írta, ami a SOTE-n is a medikusok Bibliája, hol végzett... Segítek: Pécsett. Illetve meg lehet nézni, hogy hány SOTE-s intézetvezető professzor végzett anno Pécsett, Szegeden vagy éppen Debrecenben. Nem kevesen, maradjunk ennyiben.
2016. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem úgy festenek a SZOTE hallgatók, mint akik csak melegedni járnak oda. Minden pesti egyetem kitalálja, hogy csak ők érnek valamit, nem kell adni erre.
2016. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 válaszoló: Bár Szentágothai tényleg Pécsett tanított, de az orvosit nem itt végezte el, hanem az akkori Pázmány Péter orvostudományi egyetemen, ami Pesten volt. Később ebből lett a SOTE, szóval ez egy erős öngól volt.

Amúgy nincs különbség az oktatás színvonalában a 4 egyetem között, legalábbis szerintem, maximum a technika jobb Pesten, de az se biztos.

2016. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
6-os. Teljesen lényegtelen. Rengeteg, Pesten oktató tanár végzett vidéken.... Úgy el vannak ájulva maguktól a SOTE-sok (80%-uk kb, a többinek tisztelet), mintha legalább a Harvardra járnának...
2016. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Az országos tisztifőorvos viszont Pécsett végzett, ahogy Tizedes György, sztársebész is; a rezidens szövetség elnöke, Dénes Tamás pedig Marosvásárhelyen.. és még lehetne sorolni, ez csak 3 példa. Ennyit erről.
2016. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Arról nem is beszélve, hogy a pécsi Da Vinci magánklinika orvosianak 95%-a POTE-n végzet... biztos csak melegedni jártak be, és azért dolgozhatnak egy méregdrága luxusklinikán. Szóval szerintem itt hagyjuk abba a színvonalbeli méregetést. Az anatómia szigorlat pl annyival nehezebb Pesten, hogy ott még a szigorlaton is vannak anat1 tételek, még Pécsen azt csak tetemsétán kérdezik, tételesen csak neuro és zsigertan van. Ilyen szintű különbségek vannak, de ettől még a Pécsett (vagy bármelyik másikon) végzett doktor lehet legalább olyan jó, vagy jobb, mint egy pesti... És fordítva is. Mert nem egyetem függvénye, hogy ki milyen orvos lesz. Pl Summa Cum Laude végzett a Semmelweis University-n a kis hölgy, aki nem tudta értelmezni a vércukormérőt és meghalt a beteg.
2016. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!