Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosok mindent megjegyeznek?

Az orvosok mindent megjegyeznek?

Figyelt kérdés
Gondolom az egyetemen meg kell tanulni csomó mindent, anatómiából gondolom több száz latin szót kell megtanulni.Amire odajutna az ember hogy elkezd dolgozni pl egy kórházban akkor mindent tudni fog szóról szóra? Vagy kell egyátalán használnia?

2016. márc. 5. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Ugyan már ! Ugyanolyan emberek, mint bárki más, legfeljebb kissé istennek képzelik magukat.
2016. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem elég sok ember életét megmentettél már :)
2016. márc. 5. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az a fontos, hogy felismerjék a betegségeket és ami esetleg ritkább, annál tudják, hogy hol kell utánanézni. Pl. ha odamegyek a háziorvoshoz, hogy egy trópusi országból jöttem haza és ilyen meg ilyen tüneteim vannak, akkor nem baj, ha nem tudja kapásból, hogy ez milyen betegség lehet, de tudjon utánanézni.
2016. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
*megmentették
2016. márc. 5. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy medikust két héttel az államvizsga előtt teszteket írni. Minden témakörből 60% és 70% között teljesített. Egy kicsit ijesztő volt számomra, hogy akkor kellene az elméleti tudásának a "topon" lennie, és mégsem éri el semmiből a 70%-ot, viszont simán át is megy mindenből a 60+%-kal. És ebből még csak felejteni fog:S

Szóval nem, biztos, hogy ők is sokat felejtenek - meg az is biztos, hogy sok dologra nincs is szükségük. Meg az is igaz, hogy általában egy szakterülethez kell(ene) érteniük. Aztán vagy jók a szakmájukban vagy nem - mint bárki más.

2016. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy jegyeznek meg mindent, de nincs is rá szükség. Ami fontos, az úgy is ezerszer előjön az egyetem során, így azért az beleépül rendesen az ember agyába. De ami nem fontos annyira, az szelektálódik. Egyetem után úgy is szakosodik az ember, utána már azokat fogja jobban tudni, ami a saját szakirányához tartozik, a többi, amit egyáltalán nem használ, az meg elkopik szépen.


Az államvizsga tesztekkel meg nem példálóznék, pláne nem úgy, hogy az adott embernek fogalma sincs róla, hogy miket tanulnak az egyetemen és mit kérnek az államvizsgán...

2016. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Saavedro ***** válasza:
47%

"Ugyan már ! Ugyanolyan emberek, mint bárki más, legfeljebb kissé istennek képzelik magukat."


Frusztrált vagy, mi? Sebaj :)

2016. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát :) zöld kéz megy
2016. márc. 6. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!