Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen suliban tanulnátok...

Ti milyen suliban tanulnátok szívesebben?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a Kisképzőbe, (képző- és iparművészeti)

az ad érettségit és szakmát is.Grafikára szobrászatra és üvegre jelentkeztem, elég nagy az esélye h szobrász vagy kerámia szakra vennének fel, szerdán derül ki h hol állok a listában.

És jelentkeztem a Szentlászló gimnázium matek és infó szakára, ott az infó jobban érdekel. De az csak érettségit ad, viszont ott ugye könnyebb az érettségire felkészülni ,hiszen nincsenek szakmai tanórák.Ennek a listája is szerdán derül.

Félre értés ne essék, én eldöntöttem a szüleimmel h hova megyek, és a kisképzőt választottuk amit sokan nem értenek meg, de én azt szeretném szóval így az lesz. A kérdésem az h ti melyiket választanátok akár sajátmagatoknak akár gyerekeiteknek?



2016. márc. 6. 11:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem:

Az írásbelim 80 pontos lett. Tavaly is és most is 4,8 volt az átlagom

2016. márc. 6. 11:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumba mennék, de azért, mert engem a diplomás munkavégzés vonz. Viszont nem baj ha téged nem. Borzasztó világ lenne, ha mindenkit ugyanaz érdekelne. Viszont ne tévesszen meg, hogy az első suli is ad érettségit. Ott nem fognak rendesen felkészíteni az egyetemre, nem az a cél.
2016. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a Lászlóba mennék, színvonalasabb az oktatása, onnan bárhova tudsz menni tovább, míg a művészeti iskolából sokkal nehezebb továbbtanulni
2016. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sokáig latolgatnék, írnék pro és kontra listákat, és figyelembe venném az alábbi szempontokat:

- nyelvoktatás

- érettségire felkészítés

- gyerekem érdeklődése, mennyire érdekli őt mi

- mennyire időbe telik eljutni az iskolába

- és persze a közösség, tapasztalatok a szóbelin, tapasztalatok a nyílt napon, tanárok kedvessége/segítőkészsége stb.


Mi tavaly nagyon sokat latolgattunk így, és szerintem a legjobb helyre kerültem :D Szóval jól döntöttél, a te érdeklődésed a fontos, meg hogy akarsz-e továbbtanulni, stb., amit már leírtam :D

2016. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát igen ezek a szempontok nálunk is megfordultak :D

Nyelv oktatást nem tudom a szent lászlóban pontosan, de biztos erős ,mivel sok nyelvi tagozat van. A kisképzőről meg hideget-meleget olvastam, viszont mivel a rajz, a szakmai órák mellett inkább a humánra mennek gondolom jó... ill rossz tanárt mindenhol lehet kapni, meg nem is az iskola padban fog az ember nyelvet rendesen megtanulni (persze kell az csak nem elég)


az érettségire való felkészítés mindenképpen a szent lászlóban a jobb


az érdeklődésem pedig nagyon a kisképző felé hajlik, főleg a hangulat és a légkör miatt. kicsiként minden napomat színházban töltöttem, a háttérben, művészek között... most meglátszik :)


az utazás hasonlóan egyszerű mindkét esettben, azért nem kell aggódnom hála isten


a válaszokat pedig köszönöm :)

2016. márc. 6. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
80 pontos központival tuti befutó vagy a Kisképzőben,de szerintem a Szent Lászlóban is.A két iskolának viszont teljesen más a profilja.A Kisképző egy művészeti egyetemi felvételire felkészítő iskola,vagyis a művészeti képzésre mennek nagyon rá.Amire felkészülni egy "verseny istálló" gimnázium mellett meglehetősen nehéz és nagyon sokba is kerül.Igazából azt kellene eldöntened ,hogy mennyire vagy elhivatott a művészet iránt.De ha ez a kérdés felmerül benned egy Kisképzős felvételi után akkor szerintem ez nem a te utad.És nem biztos ,hogy el kellene venni a helyet attól akinek ez minden álma.
2016. márc. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző hozzászólással. A tehetség nem csak azt jelenti, hogy vmit jól csinálsz, hanem egyszerűen nem is tudsz mást csinálni. Értsd: ha nincs nap, hogy ne éreznél késztetést arra, hogy rajzolj vagy bármi mást alkoss, akkor Kisképző, ha pedig nem ilyen vagy akkor ne akarj 5 évet tölteni a Kisképzőben! Az én gyerekem óvodás kora óta erre a pályára készül, más jellegű iskolát nem is írtunk be. Ő fele ilyen jó írásbelit nem írt, mégis behívták szóbelizni - vajon miért? Ha a Kisképzőt választod, nagy valószínűséggel egy életre ezt a pályát választod. Lesz nyelvvizsgád, de továbbtanulni is ezen a vonalon tudsz majd.
2016. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mint mondtam félre értés ne essék, már döntöttem...

Csak amolyan "közvélemény kutatás" miatt kérdeztem, mivel sokan a megélhetést hozzák fel a Kisképző ellen és kíváncsi voltam más miként vélekedik erről. Tudom mire vállalkoztam. A központimat, pedig a László miatt írtam... tudom h a kisképzőben nem az számít.

2016. márc. 7. 16:58
 9/11 anonim válasza:

Felvettek végül?:)

Kisképzőbe járok, egyáltalán nem bántam meg, hogy ide felvételiztem. Nagyon sok mindenki (többség) úgy volt vele, hogy nekem gimnáziumba kell mennem, mert az rendesen felkészít az érettségire.

Azonban a Kisképzőben is elég erős a tanítás, tapasztalatok szerint itt is elég rendesen felkészítenek a továbbtanulásra.

no meg ha meggondolod magad, hogy még sem ezen a pályán akarsz továbbtanulni, se baj :) anyukám is kisképzős volt, textil szakos, de jelenleg könyvelőként dolgozik, 2 diplomával :D

Szóval tudsz még változtatni :)

2016. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Várólistás vagyok... ott 1.helyen. Nagyon szurkolunk h bejussak köszönöm kérdésed :)
2016. márc. 14. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!