Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy Angolt tanulnátok...

Németet vagy Angolt tanulnátok szivesebben? Melyiket lehet jobban kihasználni. (ha esetleg ausztriába vagy n. o. -ba megyek dolgozni és angolul beszélek tudnak ők angolul? )

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Angolt tanultam szívesebben. Ha viszont német nyelvterületre mész, akkor németül tanulj. Ez azért elég egyértelmű.
2012. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az angol könnyebb, mint a német ,nem csak a nyelvtana miatt, de több angol nyelvű film, sorozat között lehet válogatni, ami hatalmas segítség a nyelvtanulásban. Bár az is igaz, hogy a németnek sokkal könnyebb a kiejtése, van 1-2 egyszerű szabály és annyi, az angolról ez nem mondható el.

Ha Ausztriában vagy Németországban akarsz dolgozni, akkor németül tanulj. Úgy tudnak ők angolul, ahogy mi magyarok. Itthon pedig nyilván te is észrevetted, hogy nem sokan beszélik rendesen a nyelvet. Azon a nyelven tanulj, amelynek a célországába menni szeretnél. Ez ugyanaz mintha én angol létemre németül tanulnék, mert Magyarországon lehet beszélik.

Egyébként itthon eléggé hiányolják az olyan szakembereket akik JÓL beszélnek németül.

2012. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En neked a nemetet ajänlanäm,mert ha kesöbb dolgozni mesz külföldre nagyobb esellyel mesz Nemetorszägba esetleg Ausztriäba mint Amerikäba pl. es igy magätol ertetödö,hogy a nemet nyelv nagyobb hasznodra välik (bocsi nincs ekezetem, nemetben elek ;) )
2012. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!