Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már van egy diplomám, de...

Ha már van egy diplomám, de jelentkezem egy másik szakra, ott tényleg plusz pontot ér a már meglévő? Vagy csak bizonyos esetekben?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ér pluszpontot.
2016. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok helyen lehetőség van arra, hogy a diploma minősítése alapján számolják ki a felvételi pontjaidat.
2016. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Bizonyos szakokra elvileg akár fel is vehetnek a diploma alapján (pl. a diplomához hasonló tudományterületű MA / MSC esetén a diplomát sokszor elfogadják), máshol meg nem számít semmit (pl. osztatlan képzésben vagy ha teljesen új területen akarsz tanulni). Ezt mindig az adott szak tanulmányi osztályával kell tisztázni. (Vagy benne van a tájékoztatóban vagy az adott egyetem honlapján a tanulmányi szabályzat tartalmazza.)
2016. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg ezt értettem kicsit másképp.. :) Köszönöm a választ!


Ha nyelvszakos diploma után egy másik nyelvszakra jelentkeznék, ennek mi lenne a menete? Felvin kell intézni ezt is?

2016. márc. 7. 22:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Harmadik, most láttam a válaszod, Neked is köszönöm!
2016. márc. 7. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a felvin kell intézni. Semmilyen kiváltságot nem jelent a diploma (legfeljebb emelt szintű érettségi alól van mentesítés, de nem tudom, még mindig él-e ez), csak a pontszámításnál kapsz egy alternatívát, de hogy beszámítják-e a diplomát, azt egyértelműen jelzik a felvi.hu-n is szakkínálatnál.
2016. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!