Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia elméletből mik a...

Emelt kémia elméletből mik a legnehezebb részek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 10. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Általános kémia: kémiai egyensúlyok, elektrokémia

Ezeket nem szokták szeretni.

2016. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, kinek mi.

Nekem is sokáig az elektrokémia volt a "mumus", ami sokaknak:S

De tulajdonképp minden témakörből tehetnek a ember elé olyan számítási példát, amitől égnek áll a haja, mire végiggondolja a kémiai részét:S

Ami klasszikusabb "elmélet", és nekem égnek áll a hajam tőle, azok a hivatalos szín- és szagmeghatározások. Hogy akkor most melyik sárgásszöld és melyik zöldessárga:( főleg, amikor szerintem teljesen más színe van:S

2016. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam a szerves kémia elmélet a legborzalmasabb, azon belül is az ilyen-olyan izomériák, illetve a vegyületek egymásba alakítása (például a 2014 októberi érettségiben volt egy olyan 18 pontos feladat, ahol 6 szerves vegyületet kellett meghatározni, számomra az halál volt).. A másik, amit valahogy nem tudok megjegyezni, az az anyagok előállítása laboratóriumban és az iparban. Valahogy nem ragad meg. Meg megjegyezni az ionok színét, lángfestések színét, ilyesmit.. Ha látnám őket a gyakorlatban is néhanap, lehet megmaradna, de így gyakran keverem, magolás a köbön.
2016. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!