Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora esélyem van bekerülni?

Mekkora esélyem van bekerülni?

Figyelt kérdés

A Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítású Nyelvű Gimnáziumba jelentkeztem, nagyon szeretnék bekerülni. A következő eredményeket értem el:

Angol 5 éves: 112. helyezés, 30 embert vesznek fel

Angol 4 éves: 67. helyezés, 20 embert vesznek fel

Orosz 5 éves: 31. helyezés, 10 embert vesznek fel

Német 5 éves: 49. helyezés, 20 embert vesznek fel


Nem ebben a sorrenden jelöltem meg a tanfolyamokat, de most lehet változtatni. Szerintetek milyen sorrendet állítsak fel, és melyikre körülbelül mennyi esélyem lenne?



2016. márc. 10. 19:51
 1/7 anonim válasza:
Az 5 éves angolon kívül a többire halványan van esélyed
2016. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És milyen sorrendre vátoztassak?
2016. márc. 10. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Tavaly ezekkel a helyezésekkel az 5 éves oroszra, és az 5 éves németre kerültél volna be. De ez egyáltalán nem érdekes a sorrend szempontjából. A sorrendet úgy állítsd fel, hogy az legyen elől, ahova a legjobban szeretnél menni. Aztán majd felvesznek oda, ahova először elég a pontotd. Leírom, tavaly hányadik volt az utolsó, akit felvettek, de ugye ez nem garancia semmire sem.

angol 5 éves 86.

angol 4 éves 41.

orosz 5 éves 33.

német 5 éves 69.

2016. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!
2016. márc. 11. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőtti utolsó bejutottak:

- magyar-angol kéttan 5 éves: 156.

- magyar-orosz kéttan 5 éves: 43.

- magyar-angol kéttan 4 éves: 44.

- magyar-német kéttan 5 éves: 65.


Tavalyi utolsó bejutottak rangsorszáma:

- magyar-angol kéttan 5 éves: 86.

- magyar-német kéttan 5 éves: 69.

- magyar-orosz kéttan 5 éves: 33.

- magyar-angol kéttan 4 éves: 41.

- sima angol 4 éves: 111.


Összességében:

Angol 5 éves kéttan kétesélyes. Magyar-német kéttanra és magyar-oroszra szerintem biztosan bekerülsz, az angol 4 éves szerintem biztosan nem, hacsak nem a simára jelentkeztél.


De ne változtass! Az maradjon elől, amit a leginkább szeretnél, mert bármikor bekerülhetsz arra is. Sokkal jobban csalódnál, ha mégis bekerültél volna, és változtattatok.

2016. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy tegnap előtt írtam egy e-mailt az iskolának azzal a kérdéssel, hogy érdemes-e változtatni, és az Igazgató Úr órákon belül válaszolt is. Azt írta, elsőnek jelöljem meg az ötéves oroszt, másodiknak a négyéves angolt, majd az ötéves angolt. A németet szerdán jelölném meg, és a pontszámom alapján 49. lennék. A kérdést főként azért tettem fel, hogy megtudjam, mekkora az esélyem kb. Most mit tegyek? Változtassak vagy ne? Csak megerősítésre vártam [eredetileg én is úgy gondoltam, hogy nem érdemes változtatni az eredeti sorrendemen (angol 5-angol 4-orosz 5), de a válasz alapján arra gondoltam, hogy mégis változtatnék].
2016. márc. 11. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne változtass. Akármit is mond az igazgató, ő az esélyek alapján állít neked sorrendet, nem a te vágyaid alapján. Azt rakd elsőnek, amit te szeretnél, azt, hogy miért, már előbb leírtam. Ha egy számodra rosszabb tagozatra kerülnél, neked lenne csalódás, hogyha tényleg nem mehetnél a választott tagozatra, pedig bekerültél volna.
2016. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!