Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatba mégis hogy...

Szakdolgozatba mégis hogy kell saját szavaimmal leírnom egy definíciót és történetet?

Figyelt kérdés

Konkrétan Budapest egyik kerületéről írok, ezen belül a munkaképesség meg ilyenek. Ezt a kutató részt értem is, meg van a kérdőívem, kielemezem, oké.


DE!

A szakdoga eleje először is a témáról, a városmarketingről írnék. Tök jó könyvek vannak, abból irtam, lehivatkoztam. De a tanár szerint nem jó, nem másolhatok. Mégis egy definíciót hogy írjak saját szavaimmal?

Ugyan ez: írtam a kerületről, a munkahelyekről, az iskolákról, színházakról, mozikról. Ez is jó, azt mondta kell, de ezt sem másolhatom, hivatkozva sem. Mégis hogy írjak egy színházról saját szavaimmal, hogy ha nem hivatkozhatok semmire, és ne tűnjön plágiumnak?


Azt hittem jól állok, de tegnap (tudom ünnep volt, de akkor tudtunk csak konzultálni, akkor is csak skype-on) ezeket mondta, így körülbelül a szakdolgozatom 5%-a van meg, és alig egy hónapom van rá, főállású munka mellett.


nagyon elkeseredtem, egyszerűen nem értem. visszakérdeztem, azt mondta hogy ez így akkor sem lehet.



2016. márc. 16. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A definíciót idézőjelbe teszed, és a forrás mellett az oldalszámra is hivatkozol, így nem plágium. (Max pár sor, nagyobb terjedelem már nem idézet, hanem átvétel.)

A kerület leírásával viszont ne mondd nekem, hogy gondjaid vannak!!! Miért olyan bonyolult valamit a saját szavaiddal megfogalmazni? Azon kívül nyilván több forrásból dolgozol ("tök jó könyvEK vanNAK"), az azokból szerzett információkat "összegyúrod", kiválogatod azt, ami a munkád szempontjából lényeges, elhagyod, ami nem - hiszen mindegyik forrásod más célra készült, ezért nyilván mások a súlypontjai, mint a te munkádnak). A legjobb (minőségileg is, meg a legkevesebb munka is) az, ha kitörlöd a lemásolt részeket, fogsz egy papírt, és a forrásokból csak kijegyzeteled az ADATOKAT és pár nappal később előveszed a jegyzeteket, és az adatok alapján a kívánt terjedelmű és szerkezetű fejezetet megírod a saját szavaiddal. Ettől persze még kell hivatkozni (nem a bekezdés / fejezet végén, hanem az adat mögött).

Tudom, hogy fájdalmas meglévő fejezeteket újraírni, de ha csak ezt a másolást "foltozgatod", azt egyrészt lehet, hogy el se fogadják, ha mégis, akkor is "fércmű" marad (bocs a kifejezésért, tudom, van, akinek ez a szintetizáló munka nehéz...), és legalább annyi idő és fáradtság, mint az újraírás. Egy hónap még rengeteg, akkor is bőven el tudsz készülni vele, ha csak esténként meg hétvégén van időd foglalkozni vele. Már csak azért is, mert az újraírás már sokkal gyorsabban meg, mint az első összeállítás, hiszen már sokminden a fejedben van, és tudod, mire is akarsz "kilyukadni". Azon kívül kizártnak tartom, hogy a dolgozatod 95%-a plagizáció:( - optimista vagyok? :)

Kitartás! :)

2016. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, értem.


De akkor: Adott egy könyvtár a kerületben, szeretnék pár sort irni róla. olvastam róla, leirom hogy mikor alakult, mennyi könyv van benne, milyen programokat szerveznek. ezt nem tehetem mind idézőjelbe, pont ez volt a baja a konzulensnek. leirom én neki, de akkor is valahonnan vennem kellett az anyagot.

2016. márc. 16. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leírod ezeket az adatokat, de nem pont azokkal a szavakkal, ahogy a forrásmunkában szerepel. Ha több forrás is tartalmazza az adatokat, akkor úgy elegáns, ha a különböző adatokat különböző forrásokkal támasztasz alá.
2016. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz.


Tegnap nagyon elkeseredtem, ma viszont újra szárnyra kaptam. Felírtam minden határidőt, csináltam egy időbeosztást, reményeim szerint elkészül.

Bár ami tegnap 15 000 karakter volt, az most alig 4000. de legalább a saját szavaimmal vannak :S

2016. márc. 16. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Na látod, az már több, mint 25%:)))

Hajrá! :)

2016. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


Bár most nézem hogy egy nullával elírtam, nem 40 000 karakter, csak 4 000. vagyis azóta 5000. ez alig 5%. de haladok, lassan de haladok. bár nem tudom igy hogy lesz 100 000 karakter.

2016. márc. 16. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!