Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan irhatok nagy jegyet...

Hogyan irhatok nagy jegyet magyarból az érettségin?

Figyelt kérdés
Erdélyben járok iskolába. Sajnos, akárhányszor irtunk felmérőt magyar érettségi tételből, soha nem sikerült, hogy 8,5-nél nagyobbat irjak. A próbaérettségin, pedig alig irtam meg a 8-ast. Pedig amiket a tanárnő lead, azokat mind megtanulom. De mégis a 3. tételnél sok pontot veszitek (van hogy 5-öt, vagy többet), első tételnél pedig 5 és 10 pont között szoktam vesziteni. Azok tanácsát is szoktam kérni, akik nagy jegyeket irnak, a tanárnő is elmondja, hogy hogy kellett volna megirjam az esszét vagy a verselemzést, következő alkalommal megpróbáltamó úgy irni, de akkor se kapok elég pontot. Mit tegyek?
2016. márc. 16. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb felület a problémádhoz, mert hiába vagy te is magyar, és beszélsz a magyar érettségiről, teljesen más a rendszer nálatok, mint itt Magyarországon, szóval nekem pl. fogalmam sincs, mit takarnak ezek a tételek, amikről írsz, pl. mi az a 3. tétel, aminél sok pontot veszítesz, mert nálunk teljesen máshogy néz ki az érettségi.
2016. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az első tételben egy verset kell elemezni, a harmadikban egy tanult műről kell irni a kérések alapján, összefüggő szövegben. itt vana 2015-ös tétel:

[link]

2016. márc. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!