Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskola elég ahhoz, hogy...

Főiskola elég ahhoz, hogy valaki a politikával foglalkozzon jó fizetés mellett (csak komoly válaszokat légyszíves)?

Figyelt kérdés

És ha igen akkor érettségi után milyen szakokra kell menni? Illetve milyen tárgyakból kell feltétlenül jónak lenni az érettségin és mi az ami előnynek számít?

Olyan 30 éves koromra lenne meg az érettségi, mivel eddig másban dolgoztam.


2016. márc. 17. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Komoly lesz. Nem, nem feltétlenül elég. A jelenlegi országgyűlésben van olyan képviselő, aki csak az érettségiig jutott, és nem is oly régen még miniszter volt.

Ha ilyen tisztségre gondolsz, ahhoz nem végzettség kell, hanem jó rokoni vagy haveri viszony.


Ha amolyan politikai intézetre gondolsz, oda viszont szerintem kevés a főiskola, pláne, ha az valamelyik ismeretlen suli. Nagyobb egyetem (ELTE, Corvinus) politológia vagy nemzetközi kapcsolatok/tanulmányok szaka, kell hozzá rendes szövegértés és történelem tudás. A magyar és a töri érettségi, amit az ilyen szakokon kérnek, meg idegen nyelvet, de legalább az egyiket emelt szinten. Most legalábbis ez van, de hogy mi lesz 1-2-x év múlva, sose tudni.

2016. márc. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó a fizetés?
2016. márc. 17. 02:39
 3/8 A kérdező kommentje:
A magyar a töri és az idegen nyelv jó lesz.
2016. márc. 17. 02:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Főiskola se kell hozzá, csak kapcsolat. Ha nem lesz kapcsolatot hozzá akkor tök mindegy mit tanultál.
2016. márc. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vicc nélkül : nem kell főiskola. Ami elengedhetetlen az a foci imádat, még jobb, ha te magad is focizól + nulla gátlás és jó nagy nyelv. Ha elég ügyes vagy, akkor földet, trafikot kapsz, pályázatot nyersz. Megnyomsz egy gombot a Parlamentben több százezerért.
2016. márc. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Tok mindegy pl gyurcsanynak borasz dimplomaja van a smidth palnak meg sport vagy orvosi volt(azt most hagyuk hogy lopta nem az a lenyeg) semmi koze nem volt hozza

Kapcsolatok kellenek

2016. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az 1. vagyok. Még mindig nem írtad, mit takar a politikával foglalkozás nálad. Mert amint írtam - és írták mások is - nem ugyanaz, ha a parlamentbe akarsz bejutni, mintha egy politikai elemző cégnél dolgoznál.

Előbbihez tényleg elég dicsőíteni a nagyvezírt, az utóbbihoz viszont kell normális diploma.

2016. márc. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha túl okos vagy és nem tudnak manipulálni téged akkor úgyse kerülhetsz be a "nagyok" közé.
2016. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!