Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a reális...

Szerintetek mi a reális célkitűzés az érettségire?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9. nyelvi évben. Gondolkozom azon, hogy mit kezdjek az elkövetkező 4,5 évemmel. Viszonylag jók a képességeim, igaz nem egy Fazekasba járok, de értitek... Na szóval. én magamnak 2 lehetőséget állítottam fel:

1. Matek emelt és töri/angol emelt + gazdasági ismeretek.

2. Töri emelt és angol emelt + társadalomismeret

Kimagasló vagyok töriből, az osztály legjobbja, bár állítólag az emelt töri igen-igen nehéz. Erősen gondolkodom amúgy egy angliai egyetemen és sokan azt mondták, hogy könnyebb bekerülni oda(ugyebár csak költségtérítéses része van), mint a Corvinusra angol alkalmazott közgazdaságtanra, ahova elvileg 466 pont kell az államilag támogatott helyekhez. Szerintem egy 420-440 pontos érettségit alaphangon érzek magamban, a kérdés az, hogy megéri -e sz@rrá tanulnom magam és elérni egy nem tudom, 93 %-os emelt matekot, vagy inkább arra koncentráljak, hogy majd hogyan rakjam le az IELTS-et és hogyan ,,menedzseljem" magam az angol egyetemig. Sokan azt mondják, hogy külföldre meg fölösleges lenne ilyen hihetetlenül kimagasló érettségi eredmény. Kutatói ambícióim nincsenek, egyszerűen csak közgazdász(vagy valami ilyesmi) szeretnék lenni, lerakni egy értékes diplomát aztán jó munkát találni. Szóval szerintetek megéri -e??? Vagy élvezzem az életet és elégedjek meg a kicsit kevesebbel? Ti itthon maradnátok vagy kimennétek Angliába?



2016. márc. 17. 20:38
 1/1 anonim válasza:

Hát ez nehéz kérdés. Nagyon jó, hogy már ilyenkor gondolkozol rajta!

Angliával inkább az a kérdés, hogy a család mennyire tud támogatni, főleg az elején.

A gazdasági diplomák nagyon jók, könnyen el lehet vele helyezkedni, viszont évről-évre egyre magasabbak a ponthatárok.


A töri jó, de csak Mo-n hasznosítható. Esetleg ha itthon maradsz a matekra gyúrj rá nagyon, az sok "értékes" diplomához kulcs. ("értékes"- amivel el is tudsz helyezkedni nem feltétlenül diplomás minimálbérért)


Mondjuk személyes véleményem szerint a nyelvtanulás a legfontosabb és az külföldön tudnád csiszolgatni.

2016. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!