Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan felkészülni a májusi emelt informatika érettségire?

Figyelt kérdés

C# a választott prog. nyelvem, a többi a szokásos (word, access, excel, powerpoint, kompozer).


Járok faktra, de itthon szeretnék többet készülni, mert nagyon rosszul haladunk (+ sok óra elmarad).


Tudnátok írni módszereket a felkészüléshez? Esetleg könyv címeket/videósorozatokat?


Ti hogyan készültetek? Mennyi időt? Milyen lett?



2016. márc. 19. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tételekkel?
2016. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én középszintű informatika érettségire készülök, vagyis még nem készültem de most szünetben fogok egész-napos gyakorlásokat..régi feladatsorokat megoldok. :) Szóbeli nem vészes.
2016. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

c# programozás kezdőknek, én ebből tanultam régen (11. osztályos vagyok, még középsuli előtt kezdtem el, ez már majdnem felkészít az érettségire)

https://www.youtube.com/watch?v=UMK4iUR4LIg&list=PL224F3AA87..

Programozási tételeknek még nézz utána, illetve jó ha tudod az elméletet.


Én igazából nem félek tőle, egy régebbi érettségiben láttam olyat, hogy egy szorzótáblát kellett kiíratni, ami egy egymásba ágyazott ciklus lényegében. :D

2016. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pár éve érettségiztem, azóta nem követtem nyomon, de addig mindig valami olyasmi volt a feladat, hogy egy txt fájlból be kellett olvasni az adatokat és azokat feldolgozni. A feldolgozás jellemzően valamilyen úgynevezett egyszerű programozási tételek ismeretét igényelte, például minimumkiválogatás, vagy keresés.

Ha ezeket tudod, akkor a programozási rész szerintem menni fog.

Ezekre sok jó anyag van, sokan itt nem szeretik azt tanácsolni, h youtube videó, de ezen a szinten én már több jó videót is láttam.

Szóval ha magántanár nem játszik, akkor én a youtube-ot ajánlom.

A fájlbeolvasás versike amúgy, mindig ugyanúgy kell (legalábbis érettségis szinten). Onnantól meg egyszerűbb metódus hívásokra épül az egész. OOP sem szükséges, úgy tudom.

Szval: StreamReader, StreamWriter, tömbbel átadott átlagszámítás/keresés/megszámlálás. Most hirtelen az emlékeimből ezek jutottak eszembe.

Hajrá! :)

2016. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Igazából a magántanár is játszik, érdemes lenne keresnem egyet erre a majdnem másfél hónapra?


Skype-on megoldható az ilyen, vagy nem nagyon haladunk úgy az anyaggal? Mert jó lenne online, mert nem valami nagy faluban lakom és a közelben nincs sok nagyváros.

2016. márc. 20. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lehet. Igazából, egyetemen az 1. zh (6. héten, tehát 5 hét anyagából, heti 3x45 perc gyak) pont ilyen emelt érettségis feladatból állt, mármint a prog része. Szóval 15x45 perces óra bőven elég a nulláról, hogy felkészülj rá. Nyilván utána magadtól is kell gyakorolni, de amit tanári segítséggel, útmutatással kell, az még simán belefér. Ráadásul nálad nem kell a hello world szintről indítani. Szerintem sima ügy :)
2016. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is most érettségizek. Írj privátba és segítek bármiben. Tudok jó könyveket mutatni. (Van a sulinknak könyvkiadója).

2016. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!