Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel elmehetek rendőrnek?

Érettségivel elmehetek rendőrnek?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ugyan jelentkeztem rendészeti iskolában, de idén hatalmas a túl jelentkezés. Tegyük fel, nem jön össze, egy érettségivel még szolgálatba állhatok valamilyen formában?

Mennyi lenne körül a fizetés?


2016. márc. 19. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem..
2016. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
El lehet menni valamilyen formában, ez biztos, ami nem érthető ez hogyan működik, nincs minimális "kiképzés" vagy akármi?
2016. márc. 19. 22:36
 3/13 anonim ***** válasza:
2016. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De azt azért jó ha tudod, hogy ezzel a képzéssel kb. az utolsó csicska csicskája leszel, és ha nem mész tovább ( akár rendészeti szakközépbe, akár a NKE Rendészeti karára, akkor gyakorlatilag nulla au esélyed a továbblépésre, a magasabb beosztásba jutásra.
2016. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de akkor gondolom ez saját megyémben is van valami hasonló, nem?
2016. márc. 19. 22:41
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretnék tovább menni, ez mint vészhelyzet esetén lenne jó, a probléma az hogy Baranya megyében lakom, de biztos itt is van valami lehetőség a helyi rendőrségen.
2016. márc. 19. 22:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.

Ez ne egy szokványos képzési forma, nem is nagyon emlékszem, hogy az elmúlt kb. 10 évben indítottak-e ilyent.

Ez a BRFK speciális tanfolyama.

A police.hu-n az egész ország meghirdetett rendőrségi álláshelyei fenn vannak. Csak a BRFK-n hirdetnek ilyen képzést.


A legegyszerűbb ha hétfőn felhívod a Baranya Megyeri RFK-t.

[link]

2016. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, egyenlőre nem dőlt el, kit vesznek fel és kit nem, minden esetre valamilyen megoldást baj esetére szeretnék, simán érettségivel "lótifutis-nak" ideiglenesen nem lehet beállni?
2016. márc. 19. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:

"simán érettségivel "lótifutis-nak" ideiglenesen nem lehet beállni?"

Nem.

Amikor én felszereltem, akkor még az volt az eljárás, hogy bárki bement az utcáról, ha megfelelt kinevezték hivatásosnak ( ha volt érettségije őrmesternek, ha nem szakaszvezetőnek), aztán ha úgy alakult, elküldték tanfolyamra. 1993-ban, vagy '94-ben vezették be a mostani rendszert. Ezért is kivételes ez a mostani képzés.

2016. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyilván szolgálatba szeretnék állni, érettségim pedig meg lesz.
2016. márc. 19. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!