Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez lehet kezdeni emelt...

Mihez lehet kezdeni emelt magyar érettségivel?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom, hogy mi szeretnék lenni (írni nagyon szeretek, de nem mernék feltenni mindent rá), de a magyar az egyik kedvenc tantárgyam és nem tudnék elképzelni mást, amiből emeltezek. Szeretnék magyar tanár leni, de ahhoz elég az , hogy csak magyarból emletezzek? Meg lenne a pontom a felvételihez? Mindent szeretnek róla tudni, az osztatlan magyartanar képzésről! Előre is köszönöm!

2016. márc. 10. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nem elég csak a magyar ismerete. Változtak az idők. Lehetsz magyar tanár, természetesen. Célszerű viszont, sőt úgy tudom jelenleg kötelező is valamilyen párosítást választani hozzá, ezt nem szabad szem előtt tartani. Közismert, nem túl ajánlott manapság a tanári pálya, de ha elhivatott vagy, és inkább szenvedélyként mint kényszerként tennéd, azt mondom, hajrá! Ezen esetben, ha rám hallgatsz, párosításként valamilyen idegen nyelvet választasz, célszerűen angolt. Bármi is történjék, a helyzet az, hogy ha tudod az angolt, akkor már nyert ügyed van. (gyakran magyar-történelem, stb. tanároknál is előírják a nyelvtudást, és ez a jövőben csak fokozódik...)
2016. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt..:) igen nagyon azt szeretnem....atoriben gondolkodok meg...az angollal nem vagyok nagyon kibekulve, de lehet meg az lesz...
2016. márc. 12. 19:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen en is ugy tudom h parositani kell....honnan tudsz ilyen sokat rola? :)
2016. márc. 12. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem tudok sokat róla, sőt őszintén megmondva, a szakmámhoz egyáltalán nem kapcsolódik. Pusztán jó, ha az ember nyitott szemmel jár, figyelni kell az aktualitásokat. A tanári szakok mindig is párosítva voltak, régen is, most is.

Szerintem mindenesetre érdeklődj a tanárodnál, ő jobban ismer, biztosan tud hasznos tanácsot adni. Egyébként van a kérdéskiírásodban egy értelemzavaró helyesírási hiba, gondolom megtalálod, hol :)

2016. márc. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen eszrevettem a hibat, de mar nem tudtam kijavitani es bocs a meg elofordulokert is.....:D a tanaromat kerdeztem mar, arrol h mi lenne aha emeltszintuznek, es altalaban, mivel a magyar eleg nehez emeltszintun, csak az csinalja aki el is akakr vele menni valahova, ezert gondolom rajott h tamar akarok lenni....csak hat o meg azt javasolta h halasszam el az emeltszintut jovore....nem tudom mit csinaljak! :/
2016. márc. 15. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:

először is találd ki milyen szakpárt szeretnél a magyar mellé. ha ez egy gyakran tanult nyelv (angol-német) akkor felvételinél abból lesz a kötelező(!) emelt szint (osztatlan tanárin pedig a két tárgyadból elég egy emelt szinten).

tehát ha nem kötelező, én őszintén szólva nem ajánlom. nem teljesíthetetlen, ha nagyon sokat tanulsz és gyakorolsz (főleg a szövegalkotást), de sok a rizikófaktor. inkább írj egy jó közepet, mint, hogy minden szabadidőd a magyarra szánd és megbánd. attól még, hogy nem emeltezel ugyanolyan jó magyartanár lehetsz. :)

a ponthatárok változóak. magyar párosítások olyan 350 körül mozognak, idegennyelvvel párosítva általában magasabbak. tanárként pedig akár könyvet is írhatsz szabadidődben :)

2016. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hat en a törire gondoltam, vagy a tesire...a nyelv nem az erossegem ezert nem is valasztanam, ha nem muszaly....a szovegalkotassal nincs problemam( a helyesirassal kicsit tobb).a problemam masik fele, h csak magyarbol keszulnek emeltezni, es az meg kene, de nagyon.!


Koszi a valasz! :)

2016. ápr. 11. 00:44
 8/9 anonim ***** válasza:
hát figyelj, mind a töri mind a tesi emelt könnyebben teljesíthető mint a magyar :D
2016. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van!
2016. ápr. 30. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!