Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Illik" ilyet kérni egy...

"Illik" ilyet kérni egy tanártól? Jogos lenne a kérésem?

Figyelt kérdés
Járok magántanárhoz,és nemsokára nyelvvizsgázok,viszont már elmaradt 2 órám és hát a tanárhoz meg csak heti 1x járok.Úgy érzem jó lenne többször elmennem,mert van amit még gyakorolnom kellene,és van olyan feladat amihez csak ő tud anyagot adni.A tanárom viszont elég elfoglalt,és más is jár hozzá.Szerintetek megkérdezhetem,hogy 2 alkalommal,2 héten pluszban is elmenjek órára,akár úgy hogy x.y. (egy másik diák) helyett?Ha megmondanám amit itt leírtam.Még hozzátartozik az is,hogy idén érettségizek is,viszont rajtam kívül nincs más tanítványa aki érettségizik,ráadásul amúgy is sok órám elmaradt már még év elején,volt hogy 3-4 egymás után.De nem tudom,mennyire jó,vagy mennyire lehet ezt így "kérni" hogy akár más helyett menjek el?Ti kérnétek?Ha esetleg vannak köztetek tanárok (vagy ha ti lennétek),ti megengednétek?

2016. márc. 21. 23:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak,hogy pontosítsak: a "nemsokára" azt jelenti itt,hogy kevesebb mint egy hónap múlva,tehát nincs még egy hónapom sem.
2016. márc. 21. 23:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz ezt kérni, jogos. Viszont olyat ne mondj, hogy akár más helyett is. Megfogja érteni, hogy neked nagyon kell most ez az 1 hónap hajrá. Ha nincs ideje rád akkor meg nincs mese, vagy 2 tanárod legyen, vagy csere..
2016. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg tudom,hogy az egyik diákja aki hozzá jár,az alapból nem jár hozzá rendszeresen,a másik,aki meg igen,ő nem fog most nyelvvizsgázni,érettségizni sem,és neki nem maradt el annyi órája,mint nekem.

Szerintem kb. legfeljebb feleannyi órája maradhatott el,mint nekem.

Szóval még csak nem is ártanék ezzel túl nagyot egy másik diáknak.


Csak azt nem tudom mennyire lenne jogos ha megkérdezném ezt,meg aztán nem is akarom durván kérni,csak udvariasan..

Nektek mi (lenne) a véleményetek?

2016. márc. 21. 23:16
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha a cserét a tanárra érted,az azért annyira nem fog menni,mert nem nagyvárosban élek,nincs sok tanár a városban,és amúgy is érettségi előtt kb. 2 hónappal nem lenne az sem jó,ha kezdenék keresni másik tanárt.


Mondjuk ez a kérdésemből nem derült ki,de rengetegszer nem lett bepótolva az órám,és én magam meg sokszor nem is merek,mertem már kérni dolgokat a tanártól,pedig éreztem hogy kellene még egy óra,vagy valami nem megy,vagy valamire szükségem lett volna,de már csak akkor "zaklatom" ha muszáj...más tanárral ez nincsen.


(attól még tanárként jó,csak vannak ilyen dolgok...)

2016. márc. 21. 23:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted a tanárodat, hogy nem-e tudna + órát beiktatni neked. Ha tud, akkor úgy is megoldja. Ha nem tud akkor nincs más, mint másik tanár vagy skype oktatást keresel.

Azt, hogy a másik diák hogy jár, vagy nem érettségizik az nem a te dolgod! Ők is fizettek, így az ő idejüket nem veheted el.

2016. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt csak azért vetettem fel,mert tudom hogy nekik sokkal kevesebb órájuk maradt el,nekem hozzájuk képest legalább dupla annyi (de inkább talán tripla annyi) és ha ezt nzzük,nekik nem olyan létfontosságú 2 óra,mert nem maradt el annyi órájuk,mint nekem és nem nyelvvizsgáznak vagy érettségiznek.Szerintem egy iskolai házi megcsinálása,vagy egy "sima" óra jobban bepótolható később is,meg jobban elhalasztható,de nekem már nincs sok időm a nyelvvizsgáig meg az érettségiig..


Vagyis,mondom ezt én...

Megkérdezni,az más dolog..de csak leírtam a véleményem.

2016. márc. 21. 23:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha X.Y-al beszeltel, hogy helyette mehetsz, akkor termeszetesen.
2016. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, hány órája maradt el.

Van egy megbeszélt időpontja a tanárral. Lehet következő órán mondjuk témazárót ír. Hasonlók.

Számold ki, ha valaki azt mondaná: nyelvvizsgázom, érettségizem, 4 hétig elmaradt az összes nyelvórám és te még jobb is vagy nálam. Helyetted elmegyek ezért.

Ha a tanárnak van ideje szól. Mondd meg neki, hogy te szeretnél többször menni.

DE ne más idejével játsz, mert tényleg bunkóság.

2016. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"akár úgy hogy x.y. (egy másik diák) helyett?"

Hogyan gondolod? A te pénzed jobb, mint a másé?

Más lemaradhat, csak te juss előre?

.

Amúgy plusz órát kérni: jogos.

Aki fizet, parancsol.

Ha fizetett órát kérsz tanárodtól pluszban, nagy valószinüséggel keres megoldást.

2016. márc. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon tapló és másokat derogáló viselkedés lenne, ha arra hivatkoznál, hogy a másik nem jár rendszeresen, nem most érettségizik stb. Bármennyire kellemetlen. Csak anyuék világa forog körülötted, másé nem.

Szóval mondd el szépen, hogy úgy érzed szükséged lenne plusz órákra még a következő hetekben és tudna-e többször fogadni. Viszont véletlenül se akard te felállítani egy tanár prioritásait...

2016. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!