Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségin elfogadj...

Matematika érettségin elfogadják kör egyenletnek a következőket?

Figyelt kérdés

R sugarú, (0;0) középpontú körök:

a) r(theta)=R

b) y(t)=Rsin(t), x(t)=Rcos(t) vagy fordítva.

c) sin^-1(abs(y)/R)=cos^-1(abs(x)/R) vagy fordítva.


2016. márc. 22. 20:13
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

A sin^-1 nem csak egy jelolesi forma, hanem konkretan jelent valamit, a sin oskepet. Wikipediarol ne tanulj matekot.

A sin^-1 egy relacio, es mint ilyen, van mindenfele megszoritasa. Az y(x)=x²-2x se egyenlete a parabolanak, csak egy parametrizacioja.

Az arcodbol vegyel vissza, mert ugyan meg valaszolgatok, de ha igy beszelsz velem, mar nem sokaig.

2016. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem sértésnek szántam.

Aakkor honnan tanuljak matekot? Eddig a wikipédiát találtam a legjobb helynek.

Mitől lesz valami parabola egyenlete például?

2016. márc. 23. 22:14
 23/49 anonim ***** válasza:

Leginkabb egy megbizhato tanartol. Vannak jo konyvek is, de nehez megtalalni, hogy amit te akarsz eppen tanulni, azt nem hulyiti-e le tulsagosan, illetve a jelenlegi ismereteiddel meg lehet-e erteni. Erre is jo a tanar, hogy tudja, jo-e neked egy konyv.


Ha van egy koordinatarendszered, es abban van egy alakzatod, akkor az alakzat egyenlete egy olyan egyenlet, amiben

1) csak a koordinatak szerepelhetnek ismeretlenkent

2) minden benne szereplo muveletet, fuggvenyt mar elotte definialtunk

2) az egyenlet osszes megoldasa pont az alakzat pontjainak felel meg a koordinataikkal megadva


Tehat pl ha veszed a r(theta)=R-et, akkor meg kell elore mondani, mihez mit rendel az r. Te azt mondtad, r(theta)=R+0theta. Akkor definicio szerint az az egyenleted, hogy R+0theta=R. Azaz R=R. Ennek nem csak a kor pontjai tesznek eleget, hanem a teljes sik.

Ha a kis r valtozot rendeled azonosan a thetahoz, akkor mar egy fokkal kozelebb vagy, de akkor eloszor bele kell irnod a thetat az egyenletbe, aztan az igy kapott uj egyenletbe kell beleirnod az r erteket. Ez neked nem jo, mert neked egy beleiras utan rogton azonossagot kellett volna kapnod a 3) miatt, nem pedig egy masik egyenletet.

2016. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Tehat a parabolanal ugyanigy, meg kell mondani, mihez mit rendel az y(x). Teljesen ugyanez lesz a problema. Az lesz a jo, ha az y(x) helyere eleve beirod az y valtozot, hogy rogton bele lehessen helyettesiteni, ne csak egy korrel kesobb.
2016. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

Nem tudok jelenleg olyan matektanárról, aki azt tudná tanítani nekem, amit én szeretnék.


r(theta)=R+0theta. Neked ebből hogy jött ki az, hogy R=R? Mert nekem r=R jön ki, tehát bármilyen thetára r=R, tehát minden theta szögre ugyan akkora távolságra lesz az origótól a pont, tehát kör.


Számomra az y(x) ugyan azt a szerepet tölti be, mint az y, csak valamivel többet ér, például deriválásnál tudom, hogy milyen változó szerint kell deriválni.

2016. márc. 23. 23:02
 26/49 anonim ***** válasza:
Olvasd vegig ujra, amit irtam. Ird bele a fuggvenyed definiciojat az egyenketbel
2016. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem :/
2016. márc. 23. 23:05
 28/49 anonim ***** válasza:

Az r(theta) egy olyan fuggveny, ami a theta kulonbozo ertekeihez rendel valamit.


Az r(theta) nem egy nevezetes fuggveny, mint mondjuk a negyzetre emeles vagy a szorzas 10-zel, meg kell mondani, mihez mit rendel.


Azt mondjuk, hogy az r(theta) jelentse azt, hogy a thetahoz hozzarendeljuk azt, hogy R+0theta.


Oke, igy mar tudjuk, mi az, szerepelhet az egyenletben. AbbN az egyenletben, hogy r(theta)=R. Errol szeretnenk megtudni, hogy egy kor egyenlete-e.


Ha ez egy kor egyenlete, akkor fogunk egy pontot a korbol, belehelyettesitjuk az egyenletbe a koordinatait es egy azonossagot kapunk. Egy olyan valamit, mint hogy pl 5=5. De ha a koron kivulrol fogunk egy pontot es belehelyettesitjukm akkor nem kapunk azonossagot. Az nem fontos, mit kapunk, de hotziher, hogy nem azonossagot.


Akkor vegyuk monjuk azt a pontot, hogy theta=0, r=R+2. Errol tudjuk, hogy nincs rajta az R sugaru origo kozeppontu koron.


Behelyettesitunk: r(0)=R


A megadott definicionk szerint kiszamoljuk, mennyi az r(0). r(0)=R+0*0=R


Tehat azonossagot kaptunk, azt hogy R=R. Pedig a pontunk nem is volt rajta a koron.


Tehat ez nem a korunk egyenlete.



Melyik pontnal akadtal el?

2016. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
4esben "hogy egy kor egyenlete-e" helyett "hogy az R sugaru origo kozeppontu kor egyenlete-e"
2016. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Mi az, amit tanulni szeretnel, de nem tanitja senki?
2016. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!