Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségin elfogadj...

Matematika érettségin elfogadják kör egyenletnek a következőket?

Figyelt kérdés

R sugarú, (0;0) középpontú körök:

a) r(theta)=R

b) y(t)=Rsin(t), x(t)=Rcos(t) vagy fordítva.

c) sin^-1(abs(y)/R)=cos^-1(abs(x)/R) vagy fordítva.


2016. márc. 22. 20:13
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy 161. Oldaltól kell? Mert az nekem halmazelméletnek tűnik.
2016. márc. 24. 08:28
 42/49 anonim ***** válasza:
Igen, anelkul a halmazelmelet nelkul nincs rendes analizis.
2016. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
A r(theta)-ba a thetat lehet behelyettesiteni, nem az r-et.
2016. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Átfutottammrajta, de elég érthetetlennek és feleslegesnek tűnik.
2016. márc. 24. 12:32
 45/49 anonim ***** válasza:
Ezt hivjak analizisnek. Atfutni nem tudsz rajta, nem lanyregeny, hanem szakszoveg.
2016. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
De igy maris kozelebb vagy az almaidhoz: tudod, hogy nem rendes analizist akarsz tanulni, hanem esetleg mondjuk ki akarsz szamolni dolgokat, amikben van derivalas meg integralas es meg nem lattad tipuspeldakent matekoran.
2016. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pl tetszene?

[link] [link]

2016. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmire gondoltam, meg teljes függvényelemzésre, például sin²(x)/cos(x²) és hasonló bonyolultab függvényeket.
2016. márc. 24. 16:21
 49/49 anonim ***** válasza:
56%

Az alapkoncepció az, hogy ami nincs benne az érettségi követelményekben, ott a tételt ki kell mondanod.

"Egyéb tétel(ek)re való hivatkozás csak akkor fogadható el teljes értékűnek, ha az állítást

minden feltételével együtt pontosan mondja ki (bizonyítás nélkül), és az adott problémában az alkalmazhatóságát indokolja. "


Én kétlem, hogy a legelső kommentben említett, x-u kezdetű képleten kívül bármi más jelölési módot mutatnának a tankönyvekben (friss könyv nincs nálam, de régebbiekben tuti nem volt).


Szóval tök jó amúgy szerintem, hogy érdekel a nem szokványos jelölésmód, de nem egészen értem, hogy miért szívatnád magad... Hiszen:

1. Kétlem, hogy jobb lenne bármelyik másik jelölés, hiszen ritka gyorsan felírható és használható ez is.

2. Ha mégis egyszerűbb lenne, akkor pedig le kell írnod, hogy ezek honnan jönnek, ki kell mondanod a hozzá tartozó tételt, onnantól fogva meg már megint nem lesz rövidebb.

3. Több hibalehetőség.

2016. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!