Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, rezidensek...

Orvostanhallgatók, rezidensek esetleg végzett orvosok tudnának nekem egy kicsit mesélni az egyetemi évekről, rezidensévekről?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit konkretizálnád, hogy mire vagy kíváncsi? :)

Csak mert rengeteget lehetne írni erről a témáról.

2016. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát például Hány százalékosra kell megírni a biosz és kémia érettségit minimum?A sok tanulást azért be lehet úgy osztani,hogy mellette másra is legyen időd az egyetemen?Nem bántad meg,hogy ezt a pályát választottad?Mi egy rezidensorvos feladata?
2016. márc. 27. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg egyetemre járok, de az elejére tudok válaszolni. Duplázással vidékre is kell kb. 2 80%-os emelt, ha jók a jegyeid és a többi érettségi akkor kevesebb is elég. (használd a felvi.hu-n a pontszámítót) Sokat kell tanulni, de azt gondolom a legtöbb dologra jut mellette ideje az embernek, talán csak dolgozni nem. De barát/barátnő, szórakozás, sport belefér.
2016. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly végeztem, szeptemberben kezdtem a szakképzést.


Az első kérdésedre annyit tudok mondani, hogy nézd át a pontszámítást és számolgass, mivel rengetegféle kombinációval be lehet kerülni. És persze attól is függ, hogy duplázol-e vagy sem, vidékre készülsz vagy Bp-re. Felvi.hu-n van kalkulátor is, az jól működik, de nem árt, ha átrágod magad a rendszeren és magadnak is kiszámolod.


Az, hogy mennyi szabadidőd lesz az egyetem mellett, az függ a képességeidtől is. Valaki könnyebben tanul, valaki nehezebben. De azért ha normálisan osztod be az időd, valamennyi kikapcsolódásra biztosan marad. Nekem ezzel sose volt problémám, amire akartam, hogy jusson idő, arra jutott is.


Egyelőre egyáltalán nem bántam meg, nagyon élvezem azt, amit csinálok. Nem mindig egyszerű, a fizetés meg kifejezetten szar, de ez van.


Az, hogy mi egy rezidens feladata, több mindentől is függ. Egyrészt attól, hogy milyen szakirányon van, hogy melyik kórházban és milyen osztályon dolgozik, hogy hanyadik évét tölti a szakképzésben.

Nyilván teljesen mást kell csinálnia mondjuk egy belgyógyász gyakornoknak, mint egy sebész gyakornoknak, de még az sem mindegy, hogy a belgyógyász éppen az infektológiai osztályon van vagy a kardiológián.

Én speciel szülészet-nőgyógyászat szakképzésben veszek részt, és eddig csak szülőszobára és gyerekágyas osztályra voltam beosztva. Itt a napi teendő általában abból áll, hogy vizitelek, megírom a dekurzusokat, intézem a megszültek ügyes-bajos dolgait (konzíliumkérők, laborok), obszerválom a vajúdókat, szülést vezetek, asszisztálok a császármetszéseknél, császármetszést csinálok, ellátom a szülőszobára tévedő terheseket. Néha "elrángatnak" a kórház többi részére mondjuk kisműtétest felvenni, kisműtétet csinálni, nőgyógyászati műtőben asszisztálni. Másik osztályon (mondjuk terhespatológián, nőosztályon, operált osztályon) természetesen más feladatok vannak.

2016. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. márc. 28. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!