Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemet el lehet...

Orvosi egyetemet el lehet végezni nyugtatók, altatók, koffein, éjszakázás és idegbaj nélkül?

Figyelt kérdés

Most egy inkább sajnos humán képességű emberről beszélünk, aki néha csak nehezen látja meg az összefüggéseket, emellett sajnos elég ideges típus is, de a fentieket szeretné mellőzni. Ha kell akkor inkább egy-két plusz év mint egy idegösszemolás

Ha válaszolsz rendesen, megy a zöld kéz :) köszi



2016. márc. 28. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideges típus akkor nem, lehetetlen, hogy békeszigeteként csinálja végig az orvosit. Láttam már könnyebb szakokon is összeomlani embereket.

Aki ilyen az nehezen változik, ha megtanulja kezelni az érzéseit, más rá nyugtatólag ható módszereket talál akkor nem fog megkattanni.


Az éjszakázás meg az egyetemista élethez tartozik. Egy olyan ismerősöm van aki soha nem éjszakázott még, de neki hétköznap nincs magánélete, csak suli és tanulás.

2016. márc. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sosem éjszakáztam, nyugtatót, altatót pedig csak a 3. szemeszterben szedtem, amikor haláleset történt a családban és nehezen egyeztettem össze a vizsgáimmal. Nehéz az orvosi, nem is kicsit, de ha kicsit megerőlteti magát az ember szorgalmi időszakban, csinál egy jó beosztást vizsgaidőszakban, akkor teljesen megcsinálható a dolog.



Vizsgaidőszakban reggeltől estig tanulok, délután mindig tartok 1-1,5 óra szundi szünetet és este mozgok is vmennyit. Ez utóbbi változó, van, hogy csak sétálok, de ha úgy alakul, elmegyek komditerembe, vagy egy jóga órára. Lényeg, hogy ne csak a szellemed, de a tested is elfáradjon, hogy jól tudj aludni, pihentető és mélyen alvó éjszakád legyen.


Egy jó tanács: ahhoz, hogy jól be tudd osztani az idődet az kell, hogy pontosan ismerd a tanulandó anyag mennyiségét, nehézségét, valamint a saját képességeiddel is tisztában legyél. Ehhez az kell, hogy évközben legalább egy elolvasás, ismerkedés szintjén foglalkozz az anyaggal. Nekem pl mindent kétszer kell megtanulnom, és ebbe nem számít bele az ismétlés. Vagyis legalább vázlat szerűen megtanulom szorgalmi időszakban az anyag nagyobb részét, ami vizsgaidőszakra ugyan elfelejtődik, de utána jobban ülepszik. Plusz mindig MINDIG hagyok időt ismétlésre.

Szorgalmi időszakban ugyanúgy sportolok rendszeresen, van párkapcsolatom, járok moziba, találkozok a barátaimmal, néha bulizok is. Nem kell ehhez a szakhoz sem csodabogárnak lenni, csak egy kis átlagon felüli szorgalomra van szükség.

2016. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Azt kihagytam, hogy ez a 6. szemeszterem most és nem csúsztam (lekopogom).
2016. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtatót és altatót nem használtam, és nem is tervezem, viszont az éjszakázások nálam viszonylag gyakoriak (lásd ezt a válaszomat...:)), mondjuk ebben annak is szerepe van, hogy szeretek este/éjszaka tanulni, mikor teljes csendben lehetek. Idegbajnak nem nevezném a dolgot, viszont az idegességet nem nagyon fogod tudni kikerülni. Bár szerintem maga az orvosi munka se a harmónia szigete.

Viszont ha tényleg az orvosi érdekel, akkor a helyedben mindenképp megpróbálnám. Csak próbáld normálisan beosztani az idődet, és tanuld meg kezelni a stresszes helyzeteket.

Sok sikert!

2016. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök feleslegesek ezek. 1-2 napot még végig lehet éjszakázni, de heteket nem. Illetve lehet, de akkorra már annyira romlik a teljesítmény, hogy felesleges. Semmi értelme a koffein/altató válogatásának. Nem ad + eredményt. Pihend ki magad, 1-25 éjszaka belefér, de többet felesleges. Csak önáltatás és nem hatékony.
2016. márc. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Tavaly végeztem summa cum laude minősítésű diplomával, nem csúsztam, soha nem szedtem altatót. Kávézni mondjuk kávéztam (napi egy, maximum kettő), de azt az íze miatt, mert nagyon szeretem. Éjszakázni egyetlen egyszer éjszakáztam, az is hülyeség volt:D Idegbajt sem kaptam az egyetem alatt.

Mondjuk én meglehetősen kiegyensúlyozott embernek tartom magam, emellett elég könnyen is tanulok.


Tény, hogy az orvosi nem egyszerű szak, igen is kell tanulni rendesen legalább a vizsgaidőszakban, de azért nem lesz kötelezően mindenki idegroncs a végére. Szerintem fontos, hogy legyen az embernek szabadideje, amiben kicsit ki tud kapcsolni, még tanulás közben is. Az is fontos, amit az egyik válaszoló már említett: mindenkinek ki kell ismernie a saját képességeit, tempóját, és az alapján kell beosztani az idejét úgy, hogy pihenni, kikapcsolódni is tudjon. Nem lehetetlen dolog:)

2016. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Koffein kb. muszáj, nem is tudok olyan emberről, aki ne kávézott, energiaitalozott, vagy koffeintablettázott volna közben.

Altató/nyugtató.. nekem egy szigorlat előtt szükségem volt rá, mert annyira nagy volt a tanagyag, és akkor még stresszelősebb voltam..

Éjszakázás. Ez egyén függő, van aki éjjel jobban tanul. pl. nekem a délután-éjszaka mindig jobban ment, mint a korán kelés.

Idegbaj. Hát egy anatómia szigorlat előtt nem ritka :D De egyébként ez is szerintem olyan, hogy vizsgák előtt 1-2 nappal "idegbaj" fiziológiás. :)

2016. máj. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!