Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin/Fogorvosin tényleg...

Orvosin/Fogorvosin tényleg elkerülhetetlen a rendszeres éjszakázás?

Figyelt kérdés

Van néhány orvosin tanuló ismerősöm és egyikük azt állítja, náluk mindenki hajnaltól késő éjjelig tanul, vizsgaidőszaban végig, szorgalmi időszakban pedig alkalmanként...kivitelezhető ez hosszútávon megőrülés nélkül?

Nem eredményesebb inkább valamennyivel többet aludni(nyilván nem 10 órákra gondolok) és jobban beosztani az idődet? Alvás közben rögzülnek az információk, valamint az idegi állapot megőrzésének érdekében is elengedhetetlen, szóval nehezen tudom elképzelni, hogy ez tényleg többet használna, mint amennyit árt.

A válaszokat köszönöm!



2014. júl. 5. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Orvosin/Fogorvosin tényleg elkerülhetetlen a rendszeres éjszakázás?"


Szerintem elkerülhető.


"náluk mindenki hajnaltól késő éjjelig tanul, vizsgaidőszaban végig, szorgalmi időszakban pedig alkalmanként"


Túl sok helyen nem lehet tanulni az országban, vagy baráti körből vagy pont itt gyakoriról, mondhatom, ez butaság. Mindenhonnan ismerek legalább 1 embert, aki nem éjszakázik. Sőt, többet is.


"kivitelezhető ez hosszútávon megőrülés nélkül?"


Nem. Minden évben van pár öngyilkos. Persze van pár éjjeli bagoly típus, akinek ez meg sem kottyan. Nyilván nem róluk van szó.


"Nem eredményesebb inkább valamennyivel többet aludni(nyilván nem 10 órákra gondolok) és jobban beosztani az idődet?"


De. Nagyon jól látod a helyzetet. Igazából nekem a 10 órával sincs bajom.

2014. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok túl a másodéven.

Egyedül a mostani vizsgaidőszak volt nagyon durva részemről, de ez is azért, mert ki akartam maxolni a szigorlatokat, ehhez viszont rengeteget kellett tanulnom.

Az szerintem hülyeség, ha valaki azt mondja, hogy hajnaltól késő éjjelig tanul. 1) Mert hazudik, ilyen nincs. 2) Még ha valóban be is zárkózik a négy fal közé reggeltől estig, és szenved a könyv fölött egész nap, akkor sem tanulja végig az időszakot. Sőt, általában ezek az emberek rosszabbul is teljesítenek, mint azok, akik akkor tanulnak, amikor oda tudnak koncentrálni. Szóval ez egy nagyon rossz technika, én még nem láttam, hogy ez bárkinél célravezető lett volna.

Én vizsgaidőszakban fordítva működök, tehát napközben alszom/pihenek, éjjel tanulok, de ez is kb. úgy néz ki, hogy du. 4-től hajnal 4-ig, és ebben is vannak kisebb megszakítások. És ezt sem csinálom így folyamatosan, hanem csak pár napig egyfolytában. Egyébként muszáj néha kikapcsolnod, mert bele lehet őrülni.

És persze, aludni kell. Nem tudom, hogy valaki csinálja-e azt, hogy egyáltalán nem is alszik, ilyennel mondjuk nem találkoztam.

2014. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most megnyugtattatok az egyetértésetekkel, ugyanis én is a fogorvosira készülök, de elképzelhetetlennek tartanám ezt az életmódot. Lehet, hogy csak el akar ijeszteni a vészmadár ismerősöm...
2014. júl. 5. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd vagy lódít, vagy nagyon rosszul csinál valamit. Sosem éjszakáztam, pedig már lassan befejezem az egyetemet. Persze, sokat kell tanulni, vizsgaidőszakban azért a napi 8 óra sokszor meg volt. De éjjel sose tanultam. Felkeltem időben, tartottam közbe kajaszüneteket, és ált. délután 6 után már nem igen tanultam, max olvasgattam. Így még szórakozni is volt egy kis időm.

Pedig nekem se ketteseim voltak.

2014. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Arra választ kaphatnék még esetleg, hogy ti melyik orvosira jártok?
2014. júl. 5. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszadó vagyok. Szegedre járok. De mindjárt megjelenik itt egy sotés, és megmondja a frankót, hogy mi csak azért nem éjszakázunk, mert nem oda járunk:DDDD
2014. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én #2 vagyok, SE-ÁOK-ra járok.
2014. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azért csak nem minden SOTE-s ilyen... Én legalábbis bízom bennük, még ha az archetípusuk itt felülreprezentált is :D

2014. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a DE-FOK-n tanulok. Első évben még én is próbálkoztam az éjszakázással, de nem ment. Vizsgaidőszakban nekem az volt a hatásos, ha reggel korán keltem (6 körül), és este 7-ig nyomtam kisebb-nagyobb megszakításokkal. Akkor egy picit tv-ztem, kikapcsolódtam, hogy tiszta fejjel feküdjek le aludni. És túléltem, minden tárgyam megvan. :)

Évközben is max. estig tanultam, nem szeretek éjszakázni. Jól kell beosztani az időt, ennyi.

2014. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!