Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia, melyik egyetem?

Pszichológia, melyik egyetem?

Figyelt kérdés
Melyik egyetem a legjobb ha pszichológiát szeretnék tanulni?
2016. márc. 29. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Károli.


De mindjárt jön, aki megmondja, hogy jobbak a kutatói eredmények az ELTE-n, ezért az a jobb. Vagy csak azért, mert ELTE.

2016. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Károli! :D
2016. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ELTE-s vagyok, és nem azért szeretek itt tanulni, mert ez az ELTE... Nem gondolom, hogy annyira rossz lenne, mint amilyennek itt az oldalon sok kérdésnél szokták mondani azok, akik nem oda járnak, csak hallottak róla. Tény, hogy a Károli az elmúlt években az ELTE elé tört színvonalban, de ez nem jelenti azt, hogy bármilyen hátrányt is szenvednél, ha az ELTE-re járnál. Sőt, tovább megyek, jelenleg kb. mindegy, hol kezded el a pszichológia képzést, itthon 6 egyetemen lehet, mindegyiken van elég színvonalas a képzés ahhoz, hogy ne nagyon lőj mellé. Bármelyikkel továbbmehetsz bárhová, és ugyanannyi esélyed van a későbbiekben a megfelelő végzettséget megszerezni. Én azért jöttem alapvetően az ELTE-re a Károli helyett (mindkettőt megjelöltem anno), mivel itt szélesebb tárháza van a lehetőségeknek (mesterképzéses szakirányok, tanszékek, kutatásokba való bekapcsolódások), és mivel engem a klinikai szakirány nem érdekel, így biztos voltam benne, hogy ha Bp-n folytatom a BA után, az kizárólag az ELTE lesz, nem pedig a Károli vagy a Pázmány (és így is lett).


A pszichológia képzésben igazából nem az számít, hogy szerzed a diplomádat, hanem az, hogy milyen egyéb tevékenységeket végzel az egyetem alatt, mellett. Ezt pedig (jórészt) független az intézménytől. Önkénteskedj, legyél tagja az MPT-nek, vegyél részt szakmai rendezvényeken, stb., mert ezzel szerzel igazán hasznos tudást és tapasztalatot. Ha pedig úgy érzed, mégsem az a neked való egyetem, amit végül választasz, akkor még mindig mehetsz máshová mesterképzésre. A szakirányú továbbképzések, módszerspecifikus képzések szempontjából teljesen mindegy, hol végzel.

2016. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Károli.
2016. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!