Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME KJK valóban így van?

BME KJK valóban így van?

Figyelt kérdés

BME Közlekedési -és Járműmérnöki Kar

Úgy olvastam, hogy kötelező felvételi tárgyként a matematika van megjelölve, valamint a jelentkező a második tárgyat kiválaszthatja az informatika, kémia, fizika és biológia közül. Ez valóban így működik?

Nagyon nehéz elvégezni? A matek nagyon brutál? Nagyon nehéz bekerülni? Csak az Einstein- szinten tudó matekosok jutnak be? Vannak lányok?



2016. márc. 29. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mint minden mérnöki képzésre, ide is ezek a felvételi érettségi tárgyak (+ néhány szakmai előkészítő tárgy is elfogadott).


Központi felvételi van a felsőoktatásba, elsősorban érettségi alapján, és viszonylag összetett a pontszámítás. Ha nem vagy teljesen tisztában a felvételi menetével, ajánlom a felvi.hu-t: [link]

Ez ugyan némileg változik minden évben, de a fő irány ugyanaz. Érdemes olvasgatni.


Hogy mennyire nehéz elvégezni, nem tudom, mert én nem jártam ide (a BME vegyészmérnökit végeztem el). Sokak szerint igen, ez az egyik legnehezebb képzés a BME-n. De ezt sokan szeretik mondani önmaguk fényezésére is, szóval nem tudom, mindenesetre nyilván nem a világ legkönnyebb dolga elvégezni (ez igaz a legtöbb mérnökképzésre). A matek nem annyira brutál (a BME legtöbb szakán ugyanazt a matek alapozást tanítják,), tanulni kell és átmész.


Bekerülni viszonylag könnyű, hiszen elég alacsonyak a ponthatárok évek óta (mint a legtöbb mérnöki és informatikai területre), mert kevés a jelentkező, hely meg van bőven, és ez valószínűleg a közeljövőben sem fog drasztikusan megváltozni.

2016. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!:) Nem vagyok matekzseni, viszont síkhülye se, ettől függetlenül mit gondolsz, nagyon kitűnnék?
2016. márc. 29. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik szakra jelentkezel. A közlekedésmérnöki és logisztikai szak nem annyira nehéz. A járműmérnökin viszont vért kell pisálni.
2016. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Juj, köszi!
2016. márc. 29. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!