Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elakadtam trapézos példában,...

Elakadtam trapézos példában, nem értem, segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok most vettük a trigonometriát, és az alábbi példát kéne meogldanom de eléggé elakadtam.. a sinusos cosinusos egyenlettel próbáltam számolni de valami nem stimmel. Egy trapéz egyik alapja 20 centis, a mellette levő 12 centis szár 50 fokos szöget zár be, a másik szár 70 fokosat zár be. meg kéne határoznom a trapéz összes oldalának hosszát és az átlói hosszát

és a magasságát

valaki tud ebben segíteni?


2016. márc. 29. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A 12 centis szárból kell kiindulnod először. Húzd be a trapéz magasságát ott, ahol a szárak metszik a rövidebbik alapot.

Rajzolj fel egy derékszögű háromszöget (átfogó 12, a 'lenti' szög 50 fok), szögfüggvénnyel pedig számold ki a befogóit.

Az egyik ugye a trapéz magassága lesz, de a másik is kell a feladat legvégén (ha az egyik megvan, akkor Pitagorasszal is lehet dolgozni, de ez tökmindegy egyébként).

A trapéz magassága a másik szárnál is ugyanakkora lesz, szóval rajzold le a másik szárnál lévő derékszögű háromszöget is. Ott is számolj ki mindent (átfogó - másik szár hossza)


Ezek után a másik alap hosszát megkapod úgy, hogy a 20-ból kivonod azokat a merőleges vetületeket, amikkel eddig nem dolgoztunk.


A két átló hosszát két Pitagorasz-tétel fogja megadni, ha egybe lerajzolsz mindent, akkor szerintem látni fogod, hogy melyik szakaszhosszakat kell nézni.

2016. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!