Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem vagyok képes le...

Úgy érzem nem vagyok képes le tenni az érettségit és igazából nem is akarom. Mit tegyek most? Éjjel nappal ezen agyalok és már depressziósnak érzem magam

Figyelt kérdés
Matekból fel vagyok mentve,mert tavaly sikerült elintezni a felmentést de ott a vizsgálaton meg mondták h a koromhoz képest agyilag le vagyok maradva, átlagon aluli az IQm. 1 hónap és érettségi és én nem tudok semmit.. Nem tudom rávenni magam h tanuljak,tetelek sincsennek meg. Mások is ismerosuktol kérték el, de nekem senki nem adja oda.. Tanárok meg csak a témakoroket adtak meg de h honnan kell kidolgozni azt nem.. Teljesen magam alatt vagyok.. Igazából szüleim szerint nagyon fontos az érettségi de én úgy érzem ők kenyszeritenek erre én ezt nem akarom mert tudom h nem vagyok rá képes. Tanárok is folyton azt mondják akinek nincs érettségije az 1 semmire való..
2016. ápr. 3. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Képes vagy rá, csak néhány felnőtt adott egy papírt, hogy nem vagy rá képes ,és kényelmesebb ezt elfogadni, mint küzdeni valamiért. Két választásod van. Vagy megteszel mindent, hogy juss valamire az életedben, ehhez pedig alapvető az érettségi, vagy ülsz otthon, sírdogálsz, hogy hülye vagy, és hülye is maradsz és másokat okolsz azért húsz év múlva, hogy kevés a munkanélküli segély. Te döntesz! Igen, TE! A többi csak rizsa és kifogás.
2016. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Munkanelkuli az nem leszek.. Dajka tanfolyamot teszek le és az is leszek majd. Ez megfelel az én szintemnek
2016. ápr. 3. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

"...az én szintemnek..."


AKÁRMI lehetnél. Minden fejleszthető és minden elérhető, ha az ember igazán akarja. Te még talán nagykorú sem vagy, de már feladtad. Szomorú. Tényleg az.

2016. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azzal foglalkozz amit szeretsz.

Az érettségi utoljára a 70es években ért valamit.


Ha a továbbtanulásodhoz nem kell akkor tök mindegy hogy meg van e mert annyira levitték már a színvonalát, hogy kutya nem lesz rá kíváncsi hogy van e érettségid.

2016. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha a továbbtanulásodhoz nem kell akkor tök mindegy hogy meg van e" - ez abszolút nem igaz, abban az értelemben, hogy egy csomó munkakör adminisztratíve érettségihez kötött (tehát a megszerzett tudás voltaképpen nem kell a munkakör ellátásához, de kikötik, hogy legyen).

Első kettővel értek egyet, másodikkal különösen. Még alig kezdted el az életed, néhány aktakukacra mutogatva máris feladtad! Borzalmas! Remélem, egyszer ráébredsz, hogy milyen értékeid vannak:)

A tanulási problémáidnak nyilván nem most kellene kiderülnie, és az érettségi időpontját sem most tudatták. A jelenlegi helyzetért a szüleid és a tanáraid is hibásak, de te sem vagy "ártatlan".

Tedd meg most, ami tőled telik! Ha valamin elbuknál, akkor meg tehetsz pótvizsgát később, ha már lelkileg "összekapartad" magad!

2016. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"AKÁRMI lehetnél. Minden fejleszthető és minden elérhető, ha az ember igazán akarja."


Bárcsak ilyen hozzáállású szülők és tanárok (meg általában véve emberek) lennének! Annyira jól esett olvasni ezt a pozitív és bátorító hozzászólást. (Elnézést, hogy érdemben nem szóltam hozzá a kérdéshez, de ezt le kellett írnom.) :)

2016. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!