Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma/ munkahely...

Milyen szakma/ munkahely illene hozzám?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és még nincs ötletem, örülnék ha segitenétek. Nos nagyon kreativ vagyok (akár diszités akár barkácsolás), szeretem a német nyelvet, felsöfokúzni fogok belőle. Ezrk alapján és hogy a kisgyerekek is szeretnek német nyelvű óvónőn gondolkodtam, de ugyérzem abban nrm tudnék kitelljesedni. A nèmettudásom és érzékem miatt tanáraim úgygondolják, hogy némettanárnőnek kénr mennem, ami annyira nem vonz. Ezek mellett érdekel a matematika ( főleg az életközeli feladatok, megoldandó problémák). Előre is köszönöm a segitséget! 18/L
2016. ápr. 3. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig német nyelvvel mehetnél ki az osztrákokhoz óvónőnek. Sokkal többet keres, mint egy itthoni.

Végzős óvós vagyok, ha esetleg van kérdésed. Német és matek ötvözetű pálya most nem jut eszembe (: Ha csak nem németül tanítod a matekot az ovisoknak :D

2016. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm és azért hánykódott picit ausztriában mire megtalálta a megfelelő ovit, ahol alkalmazták is, pedig igen erős volt németből.

Ha ennyire megy a német akkor kimennék bécsbe tanulni, a lakhatásodat megkeresed gyerek vigyázassal, hatalmas előnnyel indulnál a kinti piacon ha ott végzel, én is bánom nem kint kezdtem el a felső oktatást és azt is hogy itthon fejeztem be :(.

Matematikával elmehetnél valamilyen gazdasági szakirányba, nem tudom mennyire érdekel. A német tanáraidról annyit, hogy eléggé szörnyű a mai oktatás , a tanárok helyzete, kérdezz meg mennyit keresnek, mik a lehetőségeik. Persze egy jó magántanár óránként 2000-et elkér a diákoktól, de megjegyzem azért az a saját pihenő idejéből megy délutánonként, esténként.

Ausztriában letudod a 38,5 órádat aztán mész haza, ha többett dolgozol, többet is keresel !

Egyébként minden komolyabb végzettségnek matematika az alapja, ugyhogy ez alapján "sok" lehetőséged van.

2016. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!