Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most kezdek el készülni...

Ha most kezdek el készülni emelt történelem érettségire, akkor még értetek el jó eredményt?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 4. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Töriből csak az esszére kell készülni, amiből ha megtanulod a királyokat, meg a dualista társadalmat és a világháborút már megvan az összes esszéd. Ez 3 napnál nem igényel többet.
2016. ápr. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első nem olvasta az "emelt" szót gondolom, vagy úgy veszi, hogy a kérdező eddigi tanulmányai során folyamatosan készült. Igazán jó eredményhez tudni kell több oldal évszámot fejből, fogalmakról, személyekről még nem is beszélve. Esszéknél valóban gyakori egy árpád-házi király által elkezdett reform kifejtése, illetve a dualizmus, de azért mellé lehet fogni, és legalább kettő magyar esszét kellválasztani, ha jól tudom. Az egyetemes törinél pedig bármi lehet, angol polgárháború, francia forradalom, amerikai polgárháború, ipari forradalom hatása, bolsevizmus vagy mai globális problémák. Ha már sok esszét írtál, akkor nem jelenthet gondot, hogy hogyan építsd fel, hogyan használj forrást, stb, egyébként gyakorlás kérdése. Az összes eddigi érettségi végigoldása az alap szerintem. Sok sikert!
2016. ápr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

természetesen!

egyik barátnőm is töriből ment emeltezni, egy héttel előtte kezdett el készülni rá és ötös lett neki


én angolból emelteztem és csak annyit tanultam rá, amennyit angolórákon készültünk a vizsgára, külön egyáltalán nem készültem az angol érettségire és nekem is ötös lett

2016. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy "csak" ötös kell-e, vagy 90%+?
2016. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!