Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire otthoni felkészülés hogyan lehetséges eredményesen? Bármi tippet szívesen fogadok :D

Figyelt kérdés
Tavaly már érettségiztem középszinten, de idén az emeltet is megcsinálom és jól jönne pár tipp azoktól akik már túl vannak rajta, hogy hogyan is kezdjek neki vagy mire koncentráljak nagyon stb.. Köszönöm!

2016. jan. 1. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly emelteztem, szerintem ha átveszed a 4 Száray-könyvet az elég. Ezen kívül nem lesz benne más, viszont a forrásokat is tanulmányozd át, mert nekünk is volt olyan, ami megegyezett a könyvben lévővel. Januárban szokták kiadni a kidolgozott szóbeli tételeket, ezt érdemes megvenni, a könyvesboltokban le tudsz rá csapni, viszont jó hamar elkapkodják, szóval majd siess! Nekem ez nagyon nagy segítség volt, még érettségi előtti reggelen is gyorsan átfutottam a szememmel, hogy mindennel képben legyek. Szerintem ezek elegek egy 5-ös eredményhez. Sok sikert! : )
2016. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jan. 1. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
1,5 hónap felkészüléssel 97%-ot értem el emelten. Szerencse is kellett persze. Tipp: Nézz át ~100 esszé megoldókulcsot és próbáld megjegyezni, hogy mire adnak pontot. Nem jó esszét kell írni, hanem olyat, amire max pontot adnak. A szempontoknak feleljen meg. A 4 Száray amúgy elég nagyjából. Ha azt végigveszed. Plusz az összes tesztet érdemes megoldani, és a gyakran előforduló témákat jól tudni.
2016. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad ezeket! Igen már elkezdtem a négy Száray könyvet leckéről leckére átvenni. Utána ráfekszek az esszékre és eddigi érettségis feladatok gyakorlására. :)
2016. jan. 8. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!