Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha állami támogatottként...

Ha állami támogatottként csúszok egy évet az egyetemen, akkor egyenletesen kell beosztanom a kreditfelvételeimet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha minden vizsgám sikerül, 55 kreditem lesz ebben a tanévben (elsőéves vagyok). A maradék 125 kreditet akkor úgy kell felvennem, hogy max. 25-öt vehetek fel szemeszterenként? Mármint ha az utolsó évre kevesebb mint 36 teljesítendő kreditem lenne, akkor megvonnák az állami támogatást?
2016. ápr. 4. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, a jelenlegi szabályok szerint évente az előírt kreditmennyiség felét kell teljesíteni, ami a legtöbb szak esetén 2*30/2 = 30 kredit. Ez mindenkire vonatkozik, aki 2016. februárban vagy azelőtt kezdte a felsőoktatást, az új, 36 kredites szabály majd csak a 2016. szeptember és azután kezdőkre lesznek érvényesek (felmenő rendszerben).


Amúgy nem teljesen értem, miért tudod már a 2 féléved közepén, hogy csúszni fogsz a 6 féléves képzéssel. Én nem erre mennék rá, hanem csinálnám rendesen a következő féléveket, a félévenként 30 kreditet + a hiányzókat megcélozva. Ekkor simán végezhetsz 6 féléven belül, hiszen csak 5 kredited hiányzik.


Ha egészen biztos vagy a csúszásban (pl. olyan ráépülés van, ami miatt már biztos nem tudod megcsinálni csúszás nélkül), akkor sem feltétlenül kell a minimumra törekedni. Abból bajod nem lesz, ha megcsinálsz mindig 30 kreditet, és így az utolsó félévre csak 5 kredit marad, mert legalább hagysz magadnak egy kis biztonsági tartalékot, nehogy aztán még +1 félévet csússz.


Az állami támogatásod nincs veszélyben, több okból sem:

- Egyrészt az átsorolás utólag történik (értelemszerűen), tehát ha az utolsó féléveidben rosszul is teljesítesz, akkor sem tudnak már átsorolni, hiszen végzel.

- Másrészt a te esetedben az utolsó félév 7. félév lesz, az átsorolások pedig évente egyszer, a tavaszi félév után történnek meg. Vagyis vagy a 6. félév után sorolnak át, vagy még a 8.-at is simán elkezdheted államin.

- Harmadrészt, az utolsó 2 félévben kell meglennie 30 kreditnek, márpedig, ha az utolsó előttiben megvan a 30, akkor nem gond, hogy az utolsóban csak 5 van (akár 0 is lehetne).

2016. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Amúgy azért csúszok, mert olyan minort akarok felvenni (és majd ennek az MA-jára tovább menni), amihez nem teljesítettem a kötelező előkészítőt.

2016. ápr. 4. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!