Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Filozófiából érettségizem,...

Filozófiából érettségizem, sajnos nincs tanárom, azt sem tudom hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Már csak egy tantárgy hiányzik az érettségimhez,filozófiát választottam. sajnos nincs bejárási lehetőségem iskolába, nem tudom elképzelni elég az ha tudom pár filozófus nevét,életét. Hogy képzeljem el ezt az egészet,nagyon tetszik ez a szak,de félek nem tudok felkészülni.Nagyon szuper lenne ha valaki segíteni,most vettem ki könyveket,de milyen sorrendben haladjak,mit csináljak? Köszönöm a válaszokat.

2016. ápr. 6. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Kedves 197101.. googleba beírod hogy filozófia érettségi követelmény , és egy pdf fileot fogsz találni, amit az oktatási hivatal adott ki.. azért hogy tudják az emberek miből kell felkészülni.. nem lehetsz nagy filozófus ha ennyire nem próbálkoztál kideríteni mit kell megtanulnod.
2016. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sajnálom jól leírtál. Igen ennyi eszem volt,sőt kinyomtattam visszamenőleg az érettségi feladatlapokat is. Viszont csak fosok,mert nem voltam soha filozófia órán,és milyen ,mit kell tudni. Jó lett volna olyannal beszélni aki már érettségizett ebből. Köszönöm a bátorítást.
2016. ápr. 6. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ismerni kell a nagy filozófusokat, irányzatokat (ókor,középkor,újkor) Arisztotelész, Platon, metafizikusok, felvilágosodás filozófusai (Kant) stb
2016. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!