Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki azért...

Van itt valaki, aki azért idegeskedett, hogy mi lesz, ha felveszik? :S

Figyelt kérdés

30 vagyok, van már diplomám, és szeretem is a szakmámat.

Mégis úgy alakult, hogy idén jelentkeztem egy másik alapszakra (erre a szakra régebben is jelentkeztem, de akkor nem vettek fel). Most nagyon úgy tűik, hacsak nem szúrom el nagyon az emelt érettségit, akkor felvennének.

Tegnap viszont elkezdtem parázni, mi lesz, ha tényleg felvesznek, vajon nem őrültség-e belevágni? Belevágjak-e, hogy "kövessem az álmom" vagy inkább "nőjek fel", és mondjak le róla? (Anyagi tervem van mindkét esetre, nem ezen múlik. Az sem idegesítene, hogy idősebb lennék a csoporttársaknál. A hallgatói létformát is szerettem. Nehéz szak lenne, de szerintem bírnám (bár ebben nem lehetek biztos, ugye). A család teljesen rám bízza a döntést. Persze szokatlanul "öreg pályakezdő" lennék, de így is lenne még vagy 30 évem az "új" szakmában - feltéve, hogy találok első munkahelyet:S)

Persze nem itt kérek tanácsot, csak talán jót tesz, ha kiírom magamból, és talán más is volt már hasonló helyzetben (legalább annyiban, hogy félt az ismeretlentől és elbizonytalanodott, jó döntést hoz-e), és erőt meríthetnék mások tapasztalatából, és akkor végre újra az érettségire koncentrálhatnék:))



2016. ápr. 12. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Amint elkezdesz órákra járni, a parázás meg fog szűnni, mert szeretni fogod. :D
2016. ápr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy nem 30 vagyok, hanem 32, akár én is írhattam volna :)))) Sorstárs vagyok :)))
2016. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2es vagyok: megkérdezhetem hogy hová jelentkeztél? Hátha hasonló terveink vannak :)
2016. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pedig 36 évesen jelentkeztem a jogra.. sokszor eszembe jut, biztosan jó ötlet e. Mennyire fogok kilógni vajon a sorból? Már évek óta szerettem volna, de valamiért mindig halogattam. Idén úgy döntöttem belevágok.
2016. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok, sorstársak!


Én is sokat parázok, most vagyok végzős alapképzésen, jelentkeztem mesterre szeptembertől. Idén töltöm a 30-at. Félek attól, hogy túl nehéz lesz a suli (idegen nyelven), nem fogom érteni, vagy ha meg is lesz, csak bukdácsolni fogok. Stresszelek amiatt, hogy el fogok-e tudni helyezkedni, és hogy nem önzőség-e egyedülálló anyaként távoktatás után nappalira mennem.....

Persze a barátaim bíztatnak, és mindenki mondja, hogy most az államvizsgára koncentráljak, de alig alszom mostanában. A kutatási területemben sem vagyok biztos, túl sok minden érdekel, el kellene már döntenem, hogy melyik irányba induljak.


Szóval nyugi, nem vagy egyedül! :)

2016. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!